RU

Новина дня: Київ отримає статус спостерігача в Митному союзі

29.05.2013, 18:07
Новина дня: Київ отримає статус спостерігача в Митному союзі - Фото
Фото: president.gov.ua
Найближчим часом Україна стане спостерігачем у Євразійській економічній комісії (ЄЕК) - виконавчому органі Митного союзу (МС). За задумом організаторів з Москви, з 1 січня 2015 року всі найбільші економічні та політичні утворення СНД поселяться під єдиною вивіскою "Євразійський економічний союз" (ЄЕС). У цьому об'єднанні Україна теж - після його створення - буде в статусі спостерігача.

Все ж таки 3 +1

Незважаючи на те, що в Москві всіляко перешкоджали ідеї 3+1, саме вона лягла в основу одержання Україною статусу спостерігача. Цей статус, не передбачений жодним нормативним документом Митного союзу, Київ отримає ексклюзивно - таким є спільне рішення лідерів МС, прийняте сьогодні в Астані (Казахстан).

Меморандум про участь України в роботі Митного союзу буде підписано 31 травня, повідомив президент
Віктор Янукович. Крім того, "готовність спостерігати" Україна підпише і по ЄЕС, який має запрацювати з 2015 року. Відомо, що саме через Києв в Москві подумують про те, щоб передбачити в документах з ЄЕС можливість спостереження без членства.

Однак поки що це лише рамкова угода, наповнити сенсом яку ще належить. У своєму новому статусі, за словами президента, Україна в МС отримає більше можливостей вивчати організацію і відстоювати свої інтереси.

Реакція Москви

Відразу після того, як члени МС дали добро на ексклюзивний статус для України, в кулуарах засідання в Астані російські чиновники навперебій стали заявляти про успіх інтеграційних проектів Москви. Голоснішим за всіх виявився радник президента РФ
Володимира Путіна Сергій Глазьєв. Але він, швидше за все, лише спробував видати дійсне за бажане: нібито після прийнятого на раді рішення шлях України до Євросоюзу закрито.

"Ми домовилися надати Україні статус спостерігача в ЄЕС, який зараз формується. Це означає намір України увійти до ЄЕС, тому що статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в наші інтеграційні об'єднання", - заявив Глазьєв, по-своєму інтерпретуючи наміри Києва.

Глазьєв також наголосив: "Для української громадської думки важливо розуміти, що неможливо одночасно підписувати угоду про асоціацію з Європейським Союзом і брати участь у Митному союзі". А Росія, за його словами, розглядає підписання сьогоднішньої заяви, як "перший крок" з поновлення Києвом участі "в процесі євразійської економічної інтеграції".

Що з асоціацією

За словами віце-прем'єр-міністра України
Юрія Бойка, Європейська комісія не буде проти нового статусу України в МС. Необхідність такого статусу Бойко пояснює бажанням спостерігати за діяльністю МС. "Ми повинні бути присутніми там, де є наші економічні інтереси. І статус спостерігача, який ми сьогодні отримали, дає можливість це робити", - заявив він.

Український прем'єр
Микола Азаров, який 31 травня поїде до Мінська підписувати меморандум про новий статус, каже, що такий формат участі дозволить Україні отримувати інформацію про підготовлювані в МС рішення. Це, у свою чергу, вважає прем'єр, дасть можливість "на дипломатичному рівні, на рівні контактів керівництва країн упереджувати їх прийняття".

За словами прем'єра, Київ продовжить вивчати документи МС на предмет можливої ​​кооперації. Деякі з документів, не виключає Азаров, можуть бути підписані й Україною. "Вже зараз при уряді України створено групу достатньо компетентних фахівців, яка вивчає можливість приєднання України до цілої низки угод", - розповів Азаров.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини