RU

Новина дня: хвороба не пускає Тимошенко до суду й на побачення

18.04.2012, 17:37
Новина дня: хвороба не пускає Тимошенко до суду й на побачення - Фото
63b6bd2cfba0385c4209d32a897d559e.jpg
Сьогодні колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко відмовилася брати участь у попередньому судовому засіданні у справі щодо діяльності корпорації Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ). Засідання має відбутися завтра, 19 квітня. Але, згідно письмовим зверненням екс-прем'єра, текст якого опублікувала пенітенціарна служба, Тимошенко не зможе прийняти в ньому участь через серйозні проблеми зі здоров'ям.

Екс-прем'єра можуть доставити в суд на носилках

"Користуючись своїми правами, передбаченими КПК України, прошу проводити попереднє засідання у справі за моєї відсутності у зв'язку з важким станом мого здоров'я", - наголошується в заяві Тимошенко, датованою 17 квітня.

Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко не впевнений, що Тимошенко не буде присутня на попередньому засіданні суду. "Не факт, не факт. На жаль, чинна влада створила ситуацію, коли вважається нормальним привозити людину в зал суду на носилках, як це було з Іващенком (колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко, - ред.), тільки щоб швидше провести суд ", - сказав Власенко.

При цьому він підкреслив, що, на думку лікарів німецької клініки "Шаріте", стан здоров'я Тимошенко не дозволяє їй брати участь в судовому процесі.

Тимошенко не змогла вийти до Яценюка


Крім того, сьогодні в адміністрації Качанівської колонії, де перебуває екс-прем'єр Тимошенко, повідомили, що, швидше за все, не зможуть дозволити Арсенію Яценюку побачення з Тимошенко. "Швидше за все, побачення не буде надано", - сказав начальник колонії Іван Первушкін.

За його словами, Яценюк отримав роз'яснення, що побачення з Тимошенко може відбутися тільки в кімнаті для короткострокових побачень в адміністративному корпусі колонії. Аналогічна інформація була повідомлена й екс-прем'єру. Однак, Тимошенко, за словами начальника колонії, сказала, що не зможе самостійно дійти до кімнати для побачень. Первушкін зазначив, що немає можливості транспортування екс-прем'єра в цю кімнату.

У той же час, начальник колонії не відповів на питання, чому Яценюку не дозволено зустрітися з Тимошенко в її камері, як це було з членами Європарламенту. "Все проводилося за законом", - сказав Первушкін.

Нагадаємо, Тимошенко звинувачують в організації заволодіння та замаху на заволодіння чужим майном (державними коштами) шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення, організації ухилення від сплати податків корпорацією ЄЕСУ, що призвело до фактичного ненадходження коштів до державного бюджету; ухилення від сплати прибуткового податку з громадян , що спричинило тяжкі наслідки. Здійсненню цих дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі більше $160 млн.

29 березня прокурор Харківської області Геннадій Тюрін повідомив, що справа ЄЕСУ передано до Київського райсуду Харкова. Попереднє засідання у справі про ЄЕСУ призначено на 19 квітня. Місцем проведення слухання у справі обрано Харківський апеляційний суд.

13 квітня голова правління клініки Шаріте Карл Макс Айнхойпл повідомив, що стан екс-прем'єра Тимошенко не дозволяє їй брати участь в судовому процесі. "З медичної точки зору ми не вважаємо, що було б прийнятним в її нинішньому стані приймати участь в судовому процесі", - заявив після огляду Тимошенко Айнхойпл.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини