RU

Новина дня: головне з останнього інтерв'ю Януковича

30.08.2013, 18:09
Новина дня: головне з останнього інтерв'ю Януковича - Фото
Віктор Янукович на запису інтерв'ю (фото - president.gov.ua)

Президент України Віктор Янукович дав чотирьом українським телеканалам інтерв'ю, в якому прокоментував ряд важливих тем - європейську інтеграцію, соціально-економічний розвиток країни, відносини з Росією і майбутнє екс-прем'єра Юлії Тимошенко. У черговому "діалозі з країною", які Янукович практикує нечасто, виявилося багато спільних формулювань і повторів старих меседжів і мало конкретики. У той же час президент дозволив собі кілька емоційних заяв, зокрема, на адресу Росії, відносини з якою у гаранта не складаються.

Редакція
ЛІГАБізнесІнформ відібрала з інтерв'ю Януковича п'ять основних тез.

Україна виконає всі умови Євросоюзу

Президент наголосив, що європейський вибір України незаперечний - це закріплено в законі "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" і не підлягає сумніву. "Ми визначилися... Це європейська інтеграція", - сказав Янукович.

Глава держави запевнив, що Україна виконає всі умови, необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС: "Осінь поставить крапку... На сьогодні я не бачу ніяких перешкод для підписання цього документа. Умови, які були нам висунуті з боку Європейської комісії, будуть виконані. У цьому я не сумніваюся".

Як влада буде виконувати вимоги Євросоюзу, чітко поставлені перед нею ще торік, Янукович не уточнив. А невирішених питань залишається багато. Днями їх перерахував єврокомісар з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле: "Рішення того випадку вибіркового правосуддя, який ще залишається невирішеним (мабуть, мається на увазі справа екс-прем'єра Тимошенко, - ред.), і подальша реформа судової сфери, поліпшення виборчого законодавства, визначення дат повторних виборів у п'яти проблемних одномандатних округах, введення ясних правил для збалансованого доступу кандидатів на виборах в ЗМІ, а також необхідність поліпшити діловий клімат". Крім того, в серпні в Європі з'явилися серйозні побоювання, пов'язані з торговельними відносинами з Україною, зокрема, з недавнім ухваленням закону про утилізаційний збір на автомобілі, який повинен набути чинності 1 вересня. "Ми очікуємо, що рішення наших занепокоєнь з приводу дій, які обмежують торгівлю, буде швидким і відповідає правилам СОТ", - сказав Фюле.

Країну чекає референдум: ЄС чи МС

Українці самі виберуть, куди їм вступати - до Європейського Союзу або в Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану, запевнив Янукович. "Будь-які рішення, які ми приймаємо, повинні бути далекоглядними. Від простих - до серйозних, стратегічних. Яким буде вибір народу - може показати референдум. У будь-якому випадку нам не обійтися без референдуму", - сказав він.

Ні точну, ні навіть приблизну дату плебісциту Янукович не назвав: "Коли буде референдум - ми з вами не знаємо".

За даними опитування Rating Group Ukraine, проведеного 14-18 травня, на можливий референдум щодо вступу України до Митного союзу або ЄС думки українців розділяться майже порівну - 40% і 43% відповідно.

Росія принижує Україну

Україна перейде на дешевий європейський газ, оскільки всі газові аргументи Росії є принизливими, заявив президент. Газові контракти, підписані в 2009 році, шкодять не тільки українській економіці, але і переговорам з Росією. "У Росії чиновники розуміють, що газовий контракт несправедливий по відношенню до України. Ми ніколи не погодимося, щоб цей контракт діяв далі. А який у нас вихід?.. Перевага не на нашому боці. У нас немає таких аргументів чи питань, щоб домогтися позитивного рішення", - сказав Янукович.

Президент додав, що нинішні аргументи російської сторони є принизливими: "Ми не можемо торгувати країною, це наш принцип".

Янукович попередив, що через непрості стосунки з Росією українська сторона буде змушена скорочувати обсяги використання російського газу. "Ми отримали з інших джерел на 70-80 доларів дешевший газ, ніж російський. З Європи. Ми і далі будемо йти цим шляхом", - зазначив глава держави.

"Гуманітарний підхід" до Тимошенко

Нічого нового про подальшу долю Тимошенко, яка
отримала тюремний термін, Янукович не сказав, незважаючи на те, що ця проблема може стати перешкодою на шляху України до асоціації з ЄС. На питання журналістів про створення умов для лікування екс-прем'єра за кордоном президент відповів старим формулюванням: мовляв, це може відбутися тільки в рамках закону. "Наші закони не передбачають таких обставин на сьогоднішній день. Це всім відомо. Потрібно змінювати ці закони і досягати такого рівня, який би дозволяв в окремих випадках надавати такі повноваження", - сказав він.

Хто може ініціювати прийняття законодавчих змін і чи буде це робити, Янукович не сказав. "В Україні таких повноважень ні у кого немає, і у президента теж... Гуманітарний підхід повинен бути... Ніхто питання це не знімає з порядку денного, він існує, але підхід до цього питання може бути тільки в рамках закону", - підсумував він.


Правоохоронна
система: загроза переатестації

Врадіївські події та питання журналістів знову нагадали Януковичу про необхідність давно анонсованої реформи правоохоронної системи. "Ми хочемо, щоб до нас ставилися справедливо і щоб у нас у всіх були рівні умови. Для цього дуже серйозно треба реформувати систему правоохоронних органів", - сказав він.

Коли буде проведено реформу, за якою схемою і що Україна отримає на виході - Янукович не уточнив. Сказав лише, що найближчим часом відбудеться жорстка атестація силовиків. "Зараз у всіх правоохоронних органах йде процес підготовки, за великим рахунком, до атестації. Дуже жорсткий буде підхід до атестації людей, які зараз працюють в правоохоронних органах, і вимоги до тих, хто буде приходити працювати", - заявив він.

Досьє на Віктора Януковича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини