RU

Новина дня: голова офісу Януковича став співвласником Інтера

07.02.2013, 17:30
Новина дня: голова офісу Януковича став співвласником Інтера - Фото
Сергій Льовочкін
Сьогодні стали відомі нові подробиці угоди між компанією GDF Media limited, що входить до групи компаній Дмитра Фірташа Group DF, і KH Media limited, що належить Валерію Хорошковському. Остання продала Фірташу свою Inter media group limited (входять телеканали Інтер, Інтер +, НТН, К1, МЕГА, Ентер-фільм, К2, Піксель і MTV Україна).

Льовочкін забезпечив собі крісло

У прес-службі Group DF сьогодні повідомили, що новими акціонерами компанії Inter media group limited стануть компанії, які належать Фірташу і голові Адміністрації президента  Сергію Льовочкіну. Однак останній після завершення угоди передає акції телегрупи, що належать його компанії, в управління GDF Media limited. Таким чином, GDF Media limited буде управляти 100% акцій компанії Inter media group limited. Мажоритарним акціонером Inter media group limited буде компанія Фірташа.

Оглядачі вважають, що тим самим Льовочкін міг гарантувати собі місце глави Адміністрації президента аж до виборів голови держави в 2015 році. Саме під вибори, вважають експерти, президентові потрібен потужний інформаційний ресурс у вигляді телеканалу Інтер.

Побічно політичну складову участі Льовочкіна в покупці підтверджує декларація чиновника. За 2011 рік він заробив 7 млн. 736 тис.грн сукупного доходу. Зарплата чиновника склала 314 тис.грн. Решта грошей - 7 млн. 419 тис.грн. - Льовочкін отримав в якості дивідендів і відсотків. На рахунках у банках та інших фінансових установах Льовочкін має 127,5 млн.гнрн. Номінальна вартість належних йому цінних паперів становить 79, 9 тис.грн., майже всі з яких за кордоном. Нагадаємо, що Інтер був проданий Фірташу за $2,5 млрд.

Фірташ хотів купити Інтер ще в 2006 році


Коментуючи придбання активів, Фірташ заявив: "Ідею придбання Інтера ми почали обговорювати з Сергієм Льовочкіним ще в 2006 році, тоді ж і вперше обговорили цю угоду з власником каналу. Переговори в кілька етапів тривали протягом усього цього періоду часу, і я радий, що ми досягли домовленості про закриття угоди".

Фірташ підкреслив, що вважає телевізійну галузь перспективною в Україні і бачить своє завдання в побудові ефективного бізнесу. "Я готовий зробити все, щоб забезпечити розвиток телевізійної групи на основі кращих міжнародних стандартів. Розвиток такої потужної телевізійної групи, як Інтер - це розвиток телебачення в Україні в цілому", - сказав Фірташ. Він також зазначив, що розвиток власного виробництва - це стратегічний пріоритет для телевізійної групи: "Це моя позиція як власника і як роботодавця. Власне виробництво - це розвиток телевізійного ринку України, це нові робочі місця".

Раніше компанія K.H. Media limited, що належить Хорошковському, уклала угоду про продаж 100% акцій компанії Inter media group limited, виходячи з оціночної вартості $2,5 млрд. Покупцем групи виступила компанія GDF Media limited, що належить Фірташу.

Слід зазначити, що сума операції, названа прес-службою каналу Інтер, виглядає неправдоподібною і політизованою. Журнал Корреспондент у листопаді 2012 року оцінив активи Фірташа в $3,2 млрд., а медіа-активи Хорошковського - в $395 млн. Навіть якщо Хорошковський запропонував купити групу за $2,5 млрд. (допустимо, включивши якийсь політичний мультиплікатор) і Фірташ погодився, то останньому знадобилася б грандіозний розпродаж свого бізнесу, а такої не було.

Можуть оштрафувати

Перший заступник голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін сьогодні повідомив, що структури бізнесмена Фірташа поки не зверталися в комітет за дозволом на купівлю Інтера. "Угода є (про покупку Inter media group limited, - ред.), але вона юридично не оформлена. Покупці повинні звернутися в комітет за дозволом. Наскільки мені відомо. Вони збираються це зробити", - сказав Кузьмін.

Кузьмін додав, що в разі купівлі активу без попереднього отримання дозволу АМКУ на структури Фірташа буде накладено штраф. У прес-службі Group DF поспішили заявити, що подадуть документи: угода буде завершена після отримання відповідного дозволу антимонопольних органів.

Досьє на Сергія Льовочкіна

Читайте докладніше: Дорога передача. Навіщо Фірташ витратив на Інтер $2,5 млрд
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини