RU

Новина дня: голодуючих за мову забирають швидкі, Янукович мовчить

13.07.2012, 17:41
Новина дня: голодуючих за мову забирають швидкі, Янукович мовчить - Фото
fd1a3a827cc3941f992e6355198e1e91.jpg
Два учасники голодування під Українським домом і один з організаторів акції на підтримку української мови потрапили до лікарень Києва, але президент Віктор Янукович так і не відреагував на їхні вимоги і не наважився дати публічну обіцянку не підписувати скандальний мовний закон, прийнятий на минулому тижні.

Акцію в центрі Києва ініціювала опозиція. Кілька нардепів після прийняття закону про мови навіть оголосили голодування, але протрималися без їжі недовго: як тільки стало зрозуміло, що влада не збирається йти на поступки, вони згорнули табір і роз'їхалися на канікули. Замість них на площу під Український дім захищати українську мову вийшли прості громадяни, журналісти та громадські діячі. З 6 липня акція проходить без політичних прапорів.

Як повідомив кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ один з учасників акції Віталій Селик, з початку акції швидка допомога відвезла з-під Українського дому двох дівчат - виснажених голодом і сонцем Анну Ющенко і Катерину Аврамчук (обом - по двадцять років). Крім того, у зв'язку з проблемами з серцем в лікарню потрапив "комендант" акції, громадський діяч Анатолій Пікуль. Сьогодні місце вибулих в стані голодуючих зайняв нова людина. Акція триває, на даний момент у голодуванні беруть участь 10 активістів, в основному це молодь.

На питання, чи була якась реакція на ці події від Адміністрації президента і особисто від Януковича, Віталій Селик відповів негативно. "Наскільки я знаю, ніякої реакції не було", - зазначив він.

У п'ятницю опозиція закликала учасників акції протесту припинити голодування. "Ті, хто голодує, ризикує своїм здоров'ям. Активну частину акції ми продовжимо, проте вже восени ... Розходитися не потрібно, але голодування - великий ризик для кожної людини", - сказав на прес-конференції лідер партії УДАР Віталій Кличко. При цьому Кличко нагадав, що органи прокуратури застосовують кримінальне переслідування проти учасників цієї акції.

Зі схожою заявою виступила і об'єднана опозиція - мовляв, голодування виконало свою місію. "Життя іншої людини, очевидно, не є цінністю для Януковича, а чиясь смерть не зменшить його патологічної жадібності до збагачення і не внесе корективи в напружений бізнес-план цього так званого президента", - йдеться в заяві Батьківщини. Опозиціонери відзначають, що саме завдяки їхнім зусиллям спікер відмовитися від підписання мовного закону, - "його не направили президенту, і він не вступив в силу". Про те, що опозиційні депутати добровільно згорнули акцію протесту під Українським домом, Батьківщина в заяві не згадала.

Між тим, в першу чергу саме опозиції голодуючі під Українським домом адресують свої закиди. Вчора вони зажадали від опозиційних партій виключити зі своїх лав нардепів, які сприяли прийняттю мовного законопроекту. У відкритому листі голодуючі заявили, що 6 липня лідери опозиційних партій "покинули поле бою біля Українського дому" і "залишили долю української мови на милість Литвина та Януковича".

"Опозиційні політики роз'їхалися ділити списки і округу", - зазначають учасники протесту.

У числі вимог до опозиційних лідерів - виключити зі своїх лав народних депутатів, при злочинній недбалості яких був проголосований антиукраїнський мовний закон. "У першу чергу, покарання повинні нести Кожем'якін, Мартиненко і Томенко, які відповідають за організацію роботи опозиції в сесійній залі", - вважають голодуючі. А Арсеній Яценюк, на їхню думку, повинен персонально взяти на себе відповідальність за згортання акцій протесту і, в разі вступу в силу закону, скласти із себе повноваження опозиційного лідера. Голодуючі вимагають від лідерів опозиції повідомити про їхні рішення із цих питань до 16 липня.

"Суспільство має право знати, хто реально вболіває за долю української мови та держави, а хто піариться на цій святій темі", - сказано в заяві учасників акції. Поки ніякої реакції на нього немає.

Президент Янукович, від якого учасники акції вимагали сьогодні до обіду дати публічну обіцянку не підписувати мовний закон, взагалі проігнорував голодуючих. У результаті протестуючі розповсюдили звернення до народу, в якому говориться, що в п'ятницю о 12:00 минув час, який було відведено Януковичу на виконання їхніх вимог. Учасники голодування вважають, що таким чином голова держави продемонстрував, що він не виконує функції президента і не є гарантом дотримання Конституції України.

За весь час голодування на ситуацію відреагував лише один орган влади - МОЗ, який видав рекомендації для голодуючих про те, як нанести найменшу шкоду здоров'ю. "Вживайте достатню кількість рідини. Крім того, голодування - шлях проти власного здоров'я, навіть якщо є високі цілі. Моя порада - припинити голодування, щоб зберегти здоров'я", - рекомендував мітингувальникам головний дієтолог Міністерства охорони здоров'я України Олег Швець на прес-конференції в Києві. У свою чергу, головний дерматолог МОЗ Олександр Літус порадив голодуючим максимальну кількість час перебувати в тіні або під парасолями. Щоб захиститися від сонця, потрібно носити відповідний одяг і користуватися кремом, попередив він.

Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики", який викликав хвилю протестів по всій Україні. Закон, який набуде чинності у разі підписання президентом, дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких нею розмовляють 10% жителів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини