RU

Новина дня: діалог Януковича з країною - без зайвих питань

22.02.2013, 17:38
Новина дня: діалог Януковича з країною - без зайвих питань - Фото
У студію запросили лише перевірені кадри з центральних телеканалів
Президент України Віктор Янукович

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
сьогодні взяв участь у проекті "Діалог з країною". Протягом чотирьох годин голова держави виголошував відповіді на заготовлені питання з регіонів. Президент говорив про пенсії, газ, про корупцію взагалі і погану опозицію. Однак дві теми залишилися без відповіді - що буде з політичними в'язнями і чому криза в країні відчувають лише прості громадяни, а не наближені до президента олігархи і нова ФПГ - Сім'я. Питання про Юлію Тимошенко

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
президенту задали, але воно, як завжди, залишився без відповіді. А тема друзів і родичів, які отримали контроль над державними фінансами та силовими відомствами, не обговорювалася зовсім - поставити таке питання було просто нікому. Набір тем був жорстко обмежений соціальною та побутовою тематикою, з легким присмаком зовнішньої політики. Увінчалося все золотими куполами Святогір'я, за внесок у відродження якого Януковичу дякували жителі Донбасу.

Що повідомив Янукович

Президент припустив, що українська газотранспортна система може бути здана в оренду. Він запевнив, що "швидше за все" трубу продавати нікому не будуть, але переговори по здачі в оренду вже йдуть. "Працюють фахівці. Ми близькі до прийняття рішення, але коли воно буде прийнято - зараз складно однозначно дати відповідь", - сказав Янукович.

Говорячи про Тимошенко, президент вкотре відмазався стандартним набором аргументів: втручатися в роботу суддів голова держави не уповноважений, президент може діяти тільки в рамках законодавства і так далі. Єдине, на що зважився президент - покартав тюремників за відеокамери в лікарні. "Я б прибрав ці камери, щоб не дратувати нікого. Якщо мене чують ці співробітники, я б дуже хотів, щоб вони мене почули і це зробили", - сказав Янукович.

Ще одна новина від президента - про українську опозицію

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
. На думку голови держави, ніде в світі більше немає таких "екстремістів". "Не може бути політика бути такою запеклою. Коли йде криза, потрібно шукати, як допомагати людям, не можна вести таку деструктивну політику", - сказав голова держави.

Про смішне й сумне

Модератором дискусії виступив Савік Шустер

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
- російський журналіст, який виїхав з Росії через цензуру і необхідність говорити про владу або добре, або ніяк. Шустер старався як міг, але діалог Януковича з Україною вийшов сухим і рясно присмаченим банальностями і комічними застереженнями. Чого варта тільки репліка про дітей, яких потрібно любити "в прямому і переносному сенсі".

Крім Шустера, в студії були ще кілька журналістів - представників центральних телеканалів. Однак тільки одна з них - Олена Фроляк (ICTV) - підняла тему політичних в'язнів. Тема появи в країні поняття Сім'я не обговорювалося зовсім - жоден з журналістів цю тему не торкнувся, а постановочні включення з регіонів у принципі не передбачали гострих питань. Прес-секретар президента Дарья Чепак пояснила ЛІГАБізнесІнформ

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
, що офіс голови держави не займався організацією проекту. Всі питання вона порадила адресувати НТКУ. Залишається сподіватися, що на прийдешній прес-конференції для журналістів (вона відбудеться в Києві 1 березня) буде більше можливостей задати президенту не відфільтровані питання, які по-справжньому хвилюють суспільство - ліміт комфортних тем адміністрація Януковича вичерпала сьогодні.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини