RU

Новина дня: чорнобильці повторили штурм парламенту

01.11.2011, 18:16
Новина дня: чорнобильці повторили штурм парламенту - Фото
12d0c7395f2dd0410b57a73b8b0cd463.jpg
Представники чорнобильських організацій сьогодні штурмували Верховну Раду. Більше тисячі людей, прорвавшись через високий металевий паркан, зібралися під стінами парламенту з вимогами гарантій збереження пільг. До самої будівлі - не пішли.

Близько місяця тому штурм Верховної Ради з того ж самого приводу провели ветерани-афганці. Депутати такого розвитку подій не чекали: щоб уникнути можливої ​​розправи, вони, за словами свідків, навіть зривали з себе депутатські значки в кулуарах парламенту. Після цього навколо будівлі Верховної Ради виріс двометровий паркан невідомого походження, а в офісі афганської організації "Ніхто крім нас" провели обшук.

Але ні перший, ні другий факт не зупинив сьогодні чорнобильців, які прийшли під стіни парламенту. Події розвивалися настільки стрімко, що явно вийшли з-під контролю правоохоронців.

Спочатку акція протесту проходила досить традиційно: люди стояли за парканом з плакатами "Слуги народу! Порушення основного закону України - злочин! Зупиніться!" та "Чиновник, депутат! Зніми пільги з себе!"

Тому, коли кілька сотень людей стали розхитувати по всьому периметру і валити двометрову огорожу, міліція вже нічого не могла зробити. Спочатку в один, а потім і в другий пролом в паркані почали проходити люди і збиратися на площі біля входу до Верховної Ради.

Співробітники Управління державної охорони замкнули двері в парламент на залізні засуви, а між самою будівлею і чорнобильцями вишикувалися бійці "Беркута", що підтягнулися на вулицю Грушевського.

Далі цього міні-штурму представники чорнобильських організацій не пішли. Поступово, протягом декількох годин, "Беркут" відтісняв їх від Верховної Ради Україні, натовп рідшав, а потім і зовсім розійшовся.

Завтра чорнобильці прийдуть на нову акцію протесту, на цей раз - під Кабмін. Один з організаторів уточнив, що мітингувальники наполягатимуть, щоб на розширеному засіданні Кабміну виступили і їх представники.

У Партії регіонів сьогоднішній інцидент назвали провокацією. За словами лідера парламентських регіоналів Олександра Єфремова, ніхто так і не зрозумів, з якими вимогами мітингувальники вийшли під стіни Верховної Ради, оскільки керівники чорнобильських і афганських організацій все ще ведуть переговори з Кабміном.

Єфремов уточнив, що домовленості за проектом закону N9127 вже досягнуті, але він буде винесений на розгляд сесійною залою в другому читанні тільки після того, як у Верховну Раду надійде документ, що фіксує ці домовленості між Кабміном і громадськими організаціями, причому з "мокрими підписами".

Саме тому, пояснив Єфремов, документ досі навіть не внесений в зал.

Коментуючи репліки журналістів, які місяць намагалися з'ясувати у представників Верховної Ради, хто і навіщо поставив паркан по периметру парламенту, Єфремов сказав: "Ви з такою радістю це говорите, ніби вас дійсно це надихає. Я вам минулого разу, відповідаючи на питання, казав, що неможливо між владою і людьми ставити якісь паркани. Це точка зору моя, це точка зору нашої фракції".

"Буде там стояти паркан чи не буде - нас, чесно кажучи, це не хвилює зовсім. Що стосується вимог людей, ми їх чуємо, ми ведемо переговори відповідні, ми вирішуємо всі питання», - наголосив Єфремов.

Фоторепортаж: Як чорнобильці штурмували Раду>>>
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини