RU

Новина дня: Аваков може отримати притулок в Італії

27.03.2012, 18:02
Новина дня: Аваков може отримати притулок в Італії - Фото
Арсен Аваков (фото - аvakov.com)
Сьогодні італійські правоохоронці підтвердили затримання колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова. Політик був затриманий в місті Фрозінон. У МВС України чекають подробиць. Генеральна прокуратура готує документи для екстрадиції. У той же час партія Юлії Тимошенко просить владу Італії захистити Авакова й не видавати його режиму. Прохання Батьківщини не позбавлена ​​сенсу: політик може піти шляхом колишнього міністра економіки Богдана Данилишина, який був затриманий в Чехії, але отримав в цій країні статус політичного біженця.

МВС чекає подробиці від Інтерполу


Міністерство внутрішніх справ України офіційно підтвердило сьогодні, що Аваков був затриманий в Італії. Голова прес-служби МВС Володимир Поліщук повідомив ЛІГАБізнесІнформ: "В оперативному порядку по телефону нам підтвердили цю інформацію (про затримання, - ред.). Чекаємо офіційну інформацію з подробицями від колег з Інтерполу".

Відразу після офіційного підтвердження партія Батьківщина закликала італійську владу та Інтерпол відпустити Авакова. У листі однопартійці Авакова нагадали, що його звинувачують за статтею 365 КК України, яка "використовується нинішньою українською владою для здійснення репресій проти політичних опонентів шляхом виборчого кримінального переслідування".

У партії Тимошенко зазначають, що уряди США, провідних європейських країн, а також європейські інституції неодноразово закликали українську владу змінити цю статтю Кримінального кодексу, а також забезпечити звільнення політв'язнів і їх участь в парламентських виборах 2012 року.

ГПУ готує екстрадицію Авакова

Одночасно із цим сьогодні з'явилася інформація про те, що Генеральна прокуратура Україна на запит італійської сторони готує пакет документів для екстрадиції Авакова в Україну. "По орієнтуванні українського бюро Інтерполу, громадянин Аваков А.Б. був затриманий 26 березня 2012 року в місті Фрозінон (Італія)", - повідомили в прес-службі ГПУ.

У прокуратурі нагадали, що справу проти Авакова було порушено за звинуваченням у незаконному відчуженні більше 50 га землі. Адвокат Авакова Юрій Вишневецький вважає, що справу відкрили з порушенням законодавства - на підставі того, що, на думку слідства, Аваков на посаді губернатора підписав розпорядження про зміну цільового призначення земельної ділянки, чим завдав державі збитків в розмірі в 3 млн.грн. "Для порушення кримінальної справи необхідно також наявність умислу у скоєнні даного злочину. Але з матеріалів справи не вбачається прямого умислу в діях Арсена Авакова", - сказав адвокат.

Тепер, незважаючи на підготовку до екстрадиції, залишається високою ймовірність того, що Аваков так і не повернеться в Україну найближчим часом. Свого часу екс-міністр економіки Богдан Данилишин, ховаючись від українського правосуддя, був оголошений в розшук Інтерполу й затриманий в Чехії. Після цього, на прохання Данилишина, МВС країни надало йому статус політичного біженця, незважаючи на аналогічну з Аваковим підготовку до екстрадиції з боку ГПУ. Оскільки зв'язатися з Аваковим не можливо, уточнити у нього це питання не можна. Але немає сумнівів, що він подав відповідне прохання до профільних органів Італії.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини