RU

Новина дня: Апеляційний суд залишив у силі вирок Луценка

16.05.2012, 17:55
Новина дня: Апеляційний суд залишив у силі вирок Луценка - Фото
f60cd15b502071998753c1135f073b36.jpg
Апеляційний суд Києва залишив у силі вирок Печерського районного суду, винесений екс-міністру внутрішніх справ  Юрію Луценку та його водієві Леоніду Приступлюку.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, апеляцію адвокатів Луценка та Приступлюка суд вирішив залишити без задоволення. Сьогодні головуючий на засіданні суддя Іван Рибак зачитав тільки резолютивну частину рішення суду. Повний текст рішення буде оголошено судом 22 травня о 15:00.

Таким чином, з сьогоднішнього дня вирок Луценка, винесений Печерським судом 27 лютого, вступає в законну силу. Це означає, що екс-міністра можуть найближчим часом етапувати в місце відбування покарання, однак сторона захисту впевнена, що Луценка тимчасово залишать в Київському СІЗО - до тих пір, поки Печерський районний суд Києва не розгляне ще один епізод його кримінальної справи за стеження за водієм заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентином Давиденком. Слухання з цього епізоду розпочнуться 18 травня.

"Я впевнений, що возити його (Луценка, - ред.) з місця відбування покарання сюди, до Печерського суду, не будуть. Найімовірніше, до вирішення цієї кримінальної справи по суті він перебуватиме в місті Києві", - сказав адвокат Ігор Фомін .

Із цим припущенням погодився представник сторони звинувачення Віктор Клименко. "Найімовірніше, до розгляду кримінальної справи по суті в місця позбавлення волі засуджений відправлений не буде. Але місце його утримання буде визначатися відповідними процесуальними рішеннями", - зазначив він.

Найближчим часом захист Луценка має намір подати касаційну скаргу, але на перемогу не розраховує - це потрібно лише для того, щоб вичерпати всі можливості в Україні перед тим, як звертатися до Європейського суду. "При такому стані речей, як в нашій справі, я на 100% впевнений, що ми цю справу в Європейському суді виграємо", - упевнений Фомін.

Коментуючи сьогоднішнє рішення Апеляційного суду у справі Луценка, Фомін заявив: "Сьогодні винесений вирок не Юрію Луценку, а судовій системі України. Вона не в змозі винести будь-яке самостійне рішення. Вона не намагається оцінювати докази по справі, а просто виконує доручення, яке їй дали, і втілює його в життя шляхом винесення незаконних вироків та таких, як сьогодні, ухвал суду ".

Нагадаємо, 27 лютого цього року Печерський суд Києва присудив колишньому міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку чотири роки в'язниці з конфіскацією майна (643 тис.грн. Компенсації МВС за завдані збитки), позбавленням права займати керівні посади та рангу державного службовця. В термін тюремного ув'язнення Луценка суд постановив врахувати перебування екс-міністра в Київському СІЗО.

Крім того, суд засудив водія екс-міністра Леоніда Приступлюка до 3 років умовного ув'язнення.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини