RU

Новина дня: Апеляція Тимошенко може затягнутися до січня

29.11.2011, 17:55
Новина дня: Апеляція Тимошенко може затягнутися до січня - Фото
fc47d22644c47638a6490707744be668.jpg
Попередній розгляд скарги Юлії Тимошенко у газовій справі в Апеляційному суді Києва призначено на 1 грудня. Розгляд по суті розпочнеться 13 грудня. На думку захисту, від того, як пройде засідання в перший день грудня, залежатиме і подальший розгляд справи. Керівник групи захисту екс-прем'єра Сергій Власенко каже, що якщо справа піде за сценарієм влади, то крапку в апеляції поставлять вже через два-три засідання. Але на думку нардепа-регіонала Олега Надоші, весь процес може зайняти не менше місяця: справу розглядатимуть дуже скрупульозно.

Захист вимагає дорозслідування

За словами Власенка, на попередньому засіданні повинні вирішуватися технічні питання. "Від вирішення цих питань залежатиме, як буде розвиватися розгляд справи в Апеляційному суді, а також буде абсолютно видно, як налаштована влада розглядати в апеляційному порядку скаргу Юлії Тимошенко", - переконаний керівник групи захисту екс-прем'єра.

Він зазначив, що на попередньому засіданні в обов'язковому порядку повинні бути вирішені питання про зміну запобіжного заходу, а також питання про проведення судового слідства у справі.

"Як ви знаєте, захист на цьому наполягав, оскільки при розгляді справи в Печерському суді судове слідство не проводилося належним чином. Так, зокрема, зі свідків захисту були опитані тільки Турчинов і Лівінський, і їх свідчення не бралися до уваги", - сказав Власенко.

"Якщо зараз Апеляційний суд не захоче це розглядати, то значить влада вирішила заслухати справу Тимошенко за два чи три засідання", - додав він.

На думку Власенка, тільки проведення судового слідства може надати захисту можливість коректно висловити свою позицію, "щоб це не виглядало так, як це виглядало в Печерському суді".

Розгляд справи може затягнутися до наступного року

Одне з важливих питань, на яке має дати відповідь перше засідання суду - запобіжний захід Тимошенко. Захист сподівається на те, що суд змінить рішення Печерського суду Києва і випустить екс-прем'єра. "Я розумію, що на вас тисне влада - конкретні люди з Адміністрації президента. Але я звертаюся до вас: згадайте, що ви судді й про те, що від вашого вердикту, вашого рішення залежить доля конкретної людини, будь то Тимошенко або будь-яка інша людина", - заявив Власенко.

На думку народного депутата з фракції Партії регіонів, члена тимчасової слідчої комісії парламенту з газових контрактів між Україною і Росією Олега Надоші, важко сказати, наскільки міцні аргументи захисту щодо звільнення Тимошенко з СІЗО. "Потрібно дочекатися першого засідання і почути бік захисту", - сказав він у коментарі ЛІГАБізнесІнформ.

При цьому, на його думку, враховуючи досить великий обсяг справи, розгляд апеляції екс-прем'єра займе не менше місяця.

"Я думаю, ця апеляція буде дуже уважно вивчатися судом з тим, щоб не було ні процедурних, ні будь-яких інших помилок, які дозволили б потім тій чи іншій стороні звинувачувати суд в заангажованості", - зазначив нардеп.

Суд може пройти без Тимошенко

Враховуючи стан здоров'я колишнього прем'єр-міністра, суд може прийняти рішення розглядати апеляцію без її присутності. Про це заявила держобвинувач у газовій справі Лілія Фролова.

Вона зазначила, що допуск екс-прем'єра на розгляд апеляції у справі щодо неї буде визначатися судом. "Тимошенко має право зробити заяву про її присутність на апеляційному розгляді і суд має право її запросити", - наголосила Фролова.

Відповідаючи на запитання, наскільки ймовірна присутність екс-прем'єра на засіданні, враховуючи стан її здоров'я, Фролова відповіла: "Це буде визначати суд".

Фактор Євросоюзу

Не варто забувати, що на 19 грудня призначено саміт Україна-Євросоюз. Якщо все пройде нормально, і саміт відбудеться, то, на думку політологів, Банкова могла б подати хороший сигнал ЄС, випустивши Тимошенко із СІЗО. Це дало б можливість на позитивній ноті провести саміт і знизити градус у відносинах з Європою.

Водночас, на думку оглядачів, якщо запобіжний захід Тимошенко не буде змінено до саміту, то під питанням саме його проведення. А якщо саміт і відбудеться, то закінчиться нічим: ніяких угод підписано не буде, а питання європейської інтеграції Києва в черговий раз буде відсунуто на невизначений час.

Петро ШУКЛІНОВ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини