RU

Новина дня: влада та її опоненти готуються до вироку Тимошенко

10.10.2011, 17:32
Новина дня: влада та її опоненти готуються до вироку Тимошенко - Фото
8a0f4e78f3d6bf92503f4f86b91c389e.jpg

Новина дня: влада та її опоненти готуються до вироку Тимошенко
Оголошення вироку колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко у справі про газові контракти анонсовано тільки на завтра, але всі зацікавлені сторони вже сьогодні займаються активною "бойовою підготовкою": опозиція підтягує патріотичні сили під Печерський районний суд Києва, міліція готує основний склад і резерв на випадок зіткнень та інцидентів.

У столичній міліції не виключають, що ситуація під Печерським судом і всередині нього завтра буде напруженою, - особливо якщо народні депутати пройдуть всередину будівлі, порушивши ухвалу головуючого в справі судді Родіона Кірєєва.

Як відомо, 30 вересня Кірєєв ухвалив рішення не пускати депутатів на вирок у справі Тимошенко. "При розгляді цієї справи присутні в залі систематично... перешкоджали судовому розгляду справи, а саме шляхом гучного, нетолерантного висловлювання і заяв заважали виступам учасників процесу, допитам свідків, оголошенню судових рішень", - сказав він.

Суд постановив: крім учасників справи, в зал допустять тільки співробітників ЗМІ - шляхом реєстрації на вході.

Незважаючи на це, нардепи планують, озброївшись депутатськими мандатами і законом про статус народного депутата, потрапити на оголошення вироку Тимошенко. При цьому бютівці не виключають, що під час засідання суду їх будуть навіть бити.

"Ми очікуємо, що, на жаль, і кровопролиття може бути", - заявив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко. Зі слів народного депутата, "якщо така ситуація станеться, то об Верховну Раду витруть не просто ноги, а витруть скривавлені дубинки".

Правопорядок на оголошенні вироку охоронятимуть близько сотні правоохоронців - у будівлі Печерського райсуду, ще близько 30 співробітників спецпідрозділу "Грифон" будуть забезпечувати його всередині будівлі. Однак в київському главку попередили, що в разі виникнення інцидентів міліція задіє і резерв - "в достатній кількості співробітників міліції".

Тим часом перший заступник лідера партії Батьківщина Олександр Турчинов закликав українців завтра о 9 годині ранку прийти до суду.

Турчинов також заявив, що до Києва на завтра стягуються посилені силові підрозділи, а регіонали вербують людей "в команду Калашнікова на альтернативний мітинг під Печерським судом". І таких людей, за його інформацією, вже завербовано декілька тисяч.

А ось який вирок суд винесе Тимошенко, поки ніхто спрогнозувати не може. Розгубленість відчувається і в таборі захисників. "Який вердикт буде винесено в даній справі, особисто мені невідомо. На жаль, я не виключаю, що він буде безпідставно обвинувальним", - заявив в ході інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net адвокат екс-прем'єра Юрій Сухов.

При цьому адвокат пообіцяв, що обвинувальне рішення буде оскаржено, незалежно від перспектив декриміналізації статті, за якою судять Тимошенко: "Будемо оскаржувати доти, поки не буде встановлена незаконність кримінального переслідування Тимошенко".

Нагадаємо, в минулий четвер Верховна Рада почала декриміналізацію економічних злочинів, прийнявши у першому читанні відповідний законопроект президента Віктора Януковича. Спочатку політологи припускали, що саме в цей проект закладено механізм порятунку Тимошенко. Однак на виході в документі, який підтримали 278 депутатів, про Тимошенко - ні слова.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини