RU

Новина дня: Верховна Рада прокотила декриміналізацію статті Тимошенко

05.10.2011, 17:46
Новина дня: Верховна Рада прокотила декриміналізацію статті Тимошенко - Фото
8edd4d2390f9c537aa97643fa5effba2.jpg

Новина дня: Верховна Рада прокотила декриміналізацію статті Тимошенко

Провладна більшість у Верховній Раді України провалила всі законопроекти, якими опозиція пропонувала декриміналізувати статтю 365 Кримінального кодексу ("Перевищення влади або службових повноважень"), яку інкримінують колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко. Депутати відмовилися винести законопроекти на розгляд парламенту.

Сьогодні депутати включили до порядку денного лише президентський законопроект про декриміналізацію економічних злочинів, який не стосується статті 365 КК. Разом з тим, зі слів лідера фракції Партії регіонів в парламенті Олександра Єфремова, декриміналізувати статтю, за якою судять екс-прем'єра, ще є можливість - внісши відповідні доповнення у президентський законопроект щодо декриміналізації економічних злочинів.

"Ми заздалегідь висловлювали свою точку зору з даного питання - в жодній країні світу не міняється законодавство під одну людину. І якщо опозиція дійсно бажає брати активну участь у законотворчій роботі, тобто системний документ, який вноситься з цього питання, президентом в цьому випадку, і можна вільно вносити до другого читання відповідні поправки до цього документа. Якщо парламент визнає можливим за них проголосувати - значить, проголосує", - сказав Єфремов.

Окремі депутати-регіонали більш категоричні: людина, яка завдала збиток державі на десятки мільйонів, не може бути звільнена від відповідальності, заявив регіонал Володимир Олійник.

Опозиція закликає пам'ятати гіркі уроки

Після провалу голосування за внесення до порядку денного законопроектів по декриміналізації народні депутати з БЮТ на чолі з Іваном Кириленком встали зі своїх місць і попрямували до трибуни парламенту. "Закінчується неправедний суд над Юлією Тимошенко. Для очевидців цього абсурду - давно зрозуміло: справа в суді розвалилася", - заявив лідер фракції, виступаючи з трибуни.

У БЮТ переконані, що виправдальний вирок - неминучий. Він міг би "врятувати репутацію держави, реноме судової системи, імідж влади".

При цьому Кириленко закликав владу винести урок з того, що відбувається. "Найважливіший урок - це урок короткої пам'яті", - заявив бютівець, нагадавши про газове протистояння між Росією і Україною. "Газу в країнах ЄС залишалося на декілька днів, а в самій Україні тоді вперше почалася його зворотна перекачка із заходу країни - на схід, металургійним та хімічним гігантам. Їх чекала неминуча зупинка, а значить - технологічна, техногенна й економічна катастрофа", - нагадав лідер БЮТ.

"В результаті суть обвинувачення звелася до наступного: Тимошенко в цій історії намагалася створити позитивний імідж ефективного менеджера. І за все це - 7 років в'язниці по статті, що передбачає, що у підозрюваного був заздалегідь спланований злодійський задум в корисливих цілях", - обурився Кириленко.

Фракція БЮТ дійшла висновку, що на сьогоднішній день "захистити себе в цій країні неможливо, якщо навіть такі відомі особистості, як Юлія Тимошенко і Юрій Луценко - беззахисні перед свавіллям". Політик закликав "одуматися і зупинити цей страшний маховик пекельної машини". "Поки ще не дуже пізно", - резюмував Кириленко.

Справа Тимошенко: всі новини>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини