RU

Новина дня: Тимошенко без останнього слова і в кроці від вироку

30.09.2011, 17:56
Новина дня: Тимошенко без останнього слова і в кроці від вироку - Фото
74780f721e6e1d919bac8c62f67a8559.jpg

Новина дня: Тимошенко без останнього слова і в кроці від вироку

11 жовтня Печерський райсуд Києва почне зачитувати рішення у кримінальній справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко про підписання газових контрактів. Народних депутатів в цей день в зал не пустять - сувору заборону на "лівих" людей наклав суддя Родіон Кірєєв.

Того, що суддя піде в дорадчу кімнату, майже ніхто з присутніх в залі Печерського суду не чекав. Після двогодинної перерви в засіданні, оголошеної на прохання екс-прем'єра для її підготовки до заключного слова (сама підсудна просила час до понеділка), Кірєєв і Тимошенко неспішно сперечалися про те, скористається підсудна цим правом чи ні.

"Пане суддя... свою позицію я виклала. Нам треба спиратися на ті факти, які були викладені сьогодні, нам потрібен час на підготовку", - говорила Тимошенко. За її словами, сьогоднішні репліки прокурорів та цивільного позивача відкривають нові аспекти в справі.

"Якщо це дійсно судове засідання, якщо тут поважаються права людини, ви повинні надати цей час", - сказала вона.

У свою чергу, суддя декілька разів пропонував підсудній взяти заключне слово і нагадував, що це не обов'язок, а право.

"Я знаю, що це моє право, я від нього не відмовляюся, - сказала Тимошенко. - В Кримінально-процесуальному кодексі передбачено, що я в будь-який час можу вимагати час на конфіденційне спілкування із захисниками. Тому я ще раз прошу вас дати мені можливість поспілкуватися з адвокатами. Я не бачу жодної причини, щоб цього не зробити, крім того, що вам поставлено графік".

"Ви переходите межі. Робіть що хочете... Мене де-факто позбавили права на заключне слово", - сказала вона, не добившись свого.

Ще раз діставши відмову від Тимошенко, суддя Родіон Кірєєв пішов у дорадчу кімнату приймати рішення у її справі.

Перед цим Кірєєв ухвалив рішення не пускати на оголошення вироку у справі Тимошенко народних депутатів. "При розгляді цієї справи присутні в залі систематично... перешкоджали судовому розгляду справи, а саме шляхом гучного, нетолерантного висловлювання і заяв заважали виступам учасників процесу, допитам свідків, оголошенню судових рішень", - сказав він.

Суд постановив: при оголошенні судового рішення, крім учасників справи, в зал допустять тільки ЗМІ - шляхом реєстрації на вході.

Адвокати Тимошенко "між рядків" цієї постанови вже читають обвинувальний вирок Тимошенко. "Суддя вирішив, що тільки обмежена кількість людей буде присутня при оголошенні вироку. Таким чином, якщо побудувати логічний ланцюжок, то суд вже зараз практично сказав, що вирок буде обвинувальним, адже суддя вже передбачає, що можуть бути порушення громадського порядку в залі... Фактично суддя між рядків сказав, що вирок буде обвинувальним", - заявив адвокат Юрій Сухов.

Нагадаємо, прокуратура просить для екс-прем'єра Юлії Тимошенко сім років в'язниці. Про це днями в ході судових дебатів заявила прокурор Лілія Фролова. "За результатами судового розгляду просимо суд визнати Тимошенко винною в здійсненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень, - ред.)", - наголосила Фролова.

Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини