RU

Новина дня: ЄС стривожений серйозністю намірів влади посадити Тимошенко

28.09.2011, 18:04
Новина дня: ЄС стривожений серйозністю намірів влади посадити Тимошенко - Фото
62365977e9a4b9ce144c132a950022bd.jpg

Новина дня: ЄС стривожений серйозністю намірів влади посадити Тимошенко

Європейська комісія стурбована вимогою української прокуратури засудити колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі і знову закликає українську владу поважати верховенство права. Про це заявила представник Єврокомісії Майа Кочьянчіч.

Вона зазначила, що ця ситуація також буде обговорюватися на самміті Східного партнерства у Варшаві 29-30 вересня. "Ми дуже стурбовані запитом прокурора в суді у відношенні Юлії Тимошенко засудити її на сім років", - заявила представник Єврокомісії.

"Ми підкреслюємо важливість гарантувати максимальну прозорість розслідування, переслідування і суду. Ми вважаємо, що ці принципи особливо важливі в країні, з якою ми збираємося поглиблювати відносини, які будуть побудовані на політичній асоціації", - наголосила вона.

Ініціатива Януковича

Президент Віктор Янукович вніс до парламенту законопроект щодо пом'якшення покарання за економічні злочини. Але, згідно з текстом законопроекту, він не торкнеться статті 365 Кримінального кодексу - перевищення влади або службових повноважень - яку інкримінують екс-прем'єру Тимошенко.

"Статті, які хоче декриміналізувати Янукович, стосуються винятково його оточення, яке займається контрабандою, розкраданням бюджетних коштів, і жодного відношення до справи Тимошенко це не має", - заявив перший заступник глави Батьківщини Олександр Турчинов.

Водночас, зі слів спікера Верховної Ради Володимира Литвина, законопроект глави держави може бути розширений вже в парламенті. "Думаю, будуть пропозиції, спроби розширити список осіб, діяльність яких повинна бути підведена під декриміналізацію. Я думаю, це буде стосуватися і службових осіб", - сказав Литвин в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

Тим часом в суді

Весь сьогоднішній день захист Тимошенко - адвокат за адвокатом - виступає в Печерському суді Києва. Процес знаходиться на стадії дебатів, коли кожна зі сторін отримує можливість виступу. У своїх промовах захист екс-прем'єра вказує на неспроможність обвинувачень проти Тимошенко і просить визнати її невинуватою.

Зі слів адвоката Тимошенко Юрія Сухова, позиція обвинувачення ґрунтується передусім на незаконних припущеннях, висновках і особистих думках прокурорів.

"У Віктора Федоровича зараз багато проблем, одна з яких - судилище над Тимошенко. Судити її за газові угоди - це означає судити Володимира Путіна. Коли влада це зрозуміла, стало дуже пізно", - прокоментував для ЛІГАБізнесІнформ народний депутат Леонід Грач.

Але, на думку влади, Україна сьогодні проходить етапи становлення, які пройшли всі без винятку західні суспільства. Принаймні, так вважає міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, про що він заявив в інтерв'ю Українській правді: "Ті, про кого сьогодні більш за все говорять, знаходяться в суді не як політичні діячі, а як в недавньому минулому високопосадовці, звинувачені у вчинках, що підпадають під конкретні статті Кримінального кодексу".

"Україна проходить етапи становлення, які пройшли всі без винятку західні суспільства. Колись в США один з конгресменів відкрито заявляв: "Яка може бути Конституція між друзями?". Зараз ми отримуємо таке ж щеплення від корупції і популізму, яке раніше отримали наші західні партнери", - сказав Грищенко.

Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини