RU

Новина дня: Путін не допоможе Януковичу переслідувати Тимошенко

14.10.2011, 17:33
Новина дня: Путін не допоможе Януковичу переслідувати Тимошенко - Фото
6be73f2beb23c5b5ea4964f991cfc0c3.jpg

Новина дня: Путін не допоможе Януковичу переслідувати Тимошенко

В разі звернення української влади за правовою допомогою в розслідуванні нової кримінальної справи стосовно колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко російська сторона навряд чи чимось допоможе. Про це заявило поінформоване джерело в Москві.

"Все, що можна, Росія передала в Київ давно. А тепер у нас діє рішення про припинення її кримінального переслідування через закінчення терміну давності, а тому, якщо навіть надійде якийсь запит, на нього буде дано відмову", - цитує джерело Інтерфакс-Україна.

При цьому, зі слів джерела, "практично все міжнародне співтовариство, в тому числі Росія, визнало політичний характер в переслідуванні опозиційного українського політика". "Виходячи з цього, позиція російських правоохоронців в питанні співпраці у новій "справі Тимошенко" цілком очевидна і передбачувана", - зазначило джерело.

"Справу у відношенні Тимошенко припинено за не реабілітуючими підставами - через закінчення терміну давності, і підстав реанімувати цю справу немає", - сказав співрозмовник.

Крім того, офіційно в уряді Росії зазначили, що не могли передбачити, що лист Кабінету міністрів України щодо заборгованості ЄЕСУ перед Міноборони Росії стане підставою порушення нової справи проти Тимошенко. "Міноборони просто виконувало свою роботу і стягало борги. Цим і тільки цим пояснюються дії відомства", - заявив газеті Комерсант-Україна прес-секретар прем'єр-міністра Росії Дмитро Пєсков.

Ще один співрозмовник видання в уряді Росії повідомив, що для Москви використання листів російського міністра для порушення нової справи проти Тимошенко - це велика несподіванка. "Ми ніколи не підтримували Київ в переслідуванні Тимошенко і особливо - в ув'язці цих кримінальних справ з контрактами між Газпромом і Нафтогазом", - сказав він.

Колишній начальник головного управління міжнародної військової співпраці Міністерства оборони РФ в 1996-2001 роках Леонід Івашов також сьогодні розповів, що не виключає, що в Росії хочуть не повернути гроші, а вплинути на газові переговори.

Азаров дав добро

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає обґрунтованим порушення нової кримінальної справи проти екс-прем'єра щодо діяльності корпорації ЄЕСУ. "Якщо відповідні органи таку справу порушили, значить, у них були підстави порушити", - сказав він журналістам в п'ятницю в Умані.

При цьому Азаров додав: "А що вони повинні були робити? Вдавати, що цього не знають, не помічають?".

Азаров також зазначив, що за $405,5 млн. боргу, які вимагає Міністерство оборони РФ від українського уряду, хтось повинен відповісти. "Хто повинен відповісти? Ті, хто приймали це рішення, хто звалив цей борг на країну, на державу", - наголосив прем'єр.

Тимошенко допитають в СІЗО

Допит Тимошенко у справі ЄЕСУ продовжиться в понеділок. Про це сказав сьогодні журналістам на брифінгу начальник відділу по зв'язках зі ЗМІ Генеральної прокуратури Юрій Бойченко.

В ГПУ зазначили, що в середу 12 жовтня СБУ винесло постанову про порушення кримінальної справи у відношенні Тимошенко. "В цей же день винесено постанову про притягнення її до відповідальності в якості обвинуваченої. У відповідності з КПК слідчий зобов'язаний не пізніше ніж за добу провести допит. У четвер слідчий почав такий допит, але він був перерваний", - сказав він, додавши, що допит продовжиться в понеділок.

Також в ГПУ повідомили, що в четвер Тимошенко відмовилася прийняти постанову про порушення справи і про притягнення її в якості обвинуваченої, але відповідно до законодавства, слідчим був складений відповідний протокол, тому зараз Тимошенко офіційно вважається обвинуваченою у цій справі.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини