RU

Новина дня: Луценка залишили в СІЗО, незважаючи на стан здоров'я

19.09.2011, 17:46
Новина дня: Луценка залишили в СІЗО, незважаючи на стан здоров'я - Фото
04f042fde8a70221f4c9f292ee50f1f9.jpg

Новина дня: Луценка залишили в СІЗО, незважаючи на стан здоров'я

Печерський суд Києва відмовився відпустити колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка з-під варти. Відповідне рішення зачитав сьогодні суддя Сергій Вовк.

Суд не побачив аргументів

Суддя зазначив, що змінити запобіжний захід суд може, якщо на те будуть надані нові обставини. На думку суду, заяви про те, що Луценко не може впливати на хід розгляду справи і перешкоджати встановленню істини, не є фактами.

Що стосується аргументів про стан здоров'я Луценка, суддя наголосив, що відповідальність за здоров'я людей, взятих під варту, покладається на керівництво СІЗО. У слідчому ізоляторі проводяться обстеження і надається медична допомога.

Дружина екс-міністра залишила засідання в сльозах

Після того, як суд відхилив клопотання про зміну запобіжного заходу, адвокат Луценка заявив чергове клопотання - винести окрему ухвалу щодо співробітників Міністерства охорони здоров'я і пенітенціарної системи про порушення права Луценка на охорону здоров'я.

Прокурор сказав, що суду не надано медичних документів. Це викликало обурення дружини Луценка Ірини і самого екс-міністра. "Ваша честь, зупиніть цього брехуна. Не можеш говорити правду - сядь і замовкни. Скільки може тривати це знущання? Мене вже дістало це. Ваша честь, скільки можна? Що ще їм треба написати?", - обурився Луценко.

Його дружина в сльозах залишила зал судових засідань. Вона збирається написати нового листа президенту Віктору Януковичу з проханням про звільнення чоловіка.

У результаті суддя оголосив про перенесення розгляду кримінальної справи на 09:15 ранку 21 вересня.

Перед тим, як оголосити перерву, суд виніс окрему ухвалу щодо керівництва Лук'янівського СІЗО на прохання адвокатів Луценка: до відома керівництва Лук'янівського СІЗО мають бути доведені Луценка на те, що по відношенню до нього не застосовується жодного лікування.

Соратники вважають, що влада домагається смерті Луценка

Влада умисно робить все, щоб Луценко помер в Лук'янівському СІЗО, заявив ЛІГАБізнесІнформ народний депутат із фракції НУНС, член партії Народна самооборона Юрій Гримчак, коментуючи рішення суду Києва залишити Луценка під вартою.

Загалом, на його думку, ситуація з Луценком нагадала йому справу росіянина Сергія Магницького, партнера британської юридичної фірми Firestone Duncan, який в 2009 році помер в Бутирському слідчому ізоляторі в Росії.

"Влада показує себе не просто цинічною, а аморальною й безсовісною. Зокрема, я можу так сказати про суддю Вовка. Можете так і написати, що він негідник і сволота", - прокоментував інший соратник Луценка, народний депутат із фракції НУНС, член партії Народна самооборона Володимир Ар'єв.

Луценка і Тимошенко готують звільнення

Водночас, як розповів ЛІГАБізнесІнформ народний депутат з фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський, у Верховній Раді існує декілька законопроектів, які повинні декриміналізувати статті КПК, за якими проходять опозиційні політики.

"Сьогодні на погоджувальній раді фракції багато питань було пов'язано з перебуванням Луценка і Тимошенко під вартою. І, наскільки я знаю, внесено цілу низку законопроектів щодо змін в КПК, щоб прибрати статті, за якими проходять політики. Всі законопроекти зараз в комітеті, який запропонує народним депутатам формулу, як міняти законодавство. Що це буде - подивимося, треба почекати і розглянути всі варіанти", - розказав Зарубінський.

Юрій Луценко: біографія, новини>>>
Справа Луценка: всі новини>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини