RU

Новина дня: ГПУ перегляне старі кримінальні справи Тимошенко

19.10.2011, 18:21
Новина дня: ГПУ перегляне старі кримінальні справи Тимошенко - Фото
b75e1e679054d42a8e457dd36b3183fd.jpg

Новина дня: ГПУ перегляне старі кримінальні справи Тимошенко
Генеральний прокурор України Віктор Пшонка хоче дати більш детальну правову оцінку справам, які розслідувались у відношенні Юлії Тимошенко раніше і були закриті в 2005 році. Захист екс-прем'єра, в свою чергу, радить главі ГПУ зайнятися переглядом зняття судимостей з президента Віктора Януковича.

"Дійсно, є постанови Піскуна (екс-генпрокурора, - ред.), про них неодноразово говорили, про його рішення 2005 року. Я вважаю, що по них також треба давати більш детальну правову оцінку. Яка буде дана правова оцінка, давайте почекаємо, в тій частині, що треба визнати на сьогодні законними або незаконними ці рішення", - сказав Пшонка, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Пшонка зауважив, що крім справ, закритих за рішенням генпрокурора Піскуна, є справи, закриті за рішенням суду.

На його думку, також необхідно перевірити, чи не було поспіху або порушення закону при закритті кримінальних справ у відношенні Тимошенко в українських судах.

Тимошенко повторно висунули обвинувачення в СІЗО

Очільник ГПУ також заявив, що вчора екс-прем'єра допитали представники СБУ у справі щодо боргів корпорації Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ), Тимошенко висунули обвинувачення. При цьому Пшонка зазначив, що нагляд за дотриманням закону в ході розслідування здійснює головне управління ГПУ.

Як повідомив ЛІГАБізнесІнформ захисник екс-прем'єра у новій справі Сергій Власенко, слідчий вчора був вимушений повторно оголошувати постанову про притягнення Тимошенко в якості обвинуваченої, тому що раніше це було зроблено без присутності захисника.

Власенко розповів, що вчора був проведений "стандартний перший допит". При цьому, зі слів захисника Тимошенко, "слідчий як завжди не зміг сформулювати суть обвинувачення".

Колишній прем'єр, зі слів її захисника, не визнає себе винною. Тимошенко заявила, що в матеріалах справи немає жодних доказів її провини. "Саме обвинувачення абсолютно абсурдне та алогічне", - повідомив Власенко.

Крім того, коментуючи заяву генпрокурора Пшонки, захисник поцікавився, звідки глава ГПУ знає, що роблять слідчі СБУ - які проводять допити, коли і з ким. "Мене дуже цікавить, звідки Пшонка знає, що вчора був допит Тимошенко. Слідчий доповідає особисто главі ГПУ про кожну слідчу дію? Виходить, що цей спектакль режисирує особисто Пшонка?" - спитав захисник Тимошенко.

"Нехай тоді він скаже відкрито: я, генеральний прокурор України, особисто керую слідством у справі, яку веде СБУ у відношенні Тимошенко", - сказав Власенко.

Пшонці радять зайнятися Януковичем

Говорячи про ініціативу глави ГПУ підняти старі справи Тимошенко, її захисник зауважив, що краще б генеральний прокурор "переглянув зняття судимостей з президента Януковича". "Це був би чесний і мужній хід", - наголосив Власенко.

На думку захисника Тимошенко, влада "цілком і повністю пішла в абсурд". "Один сидить і розказує про те, що він буде підіймати судові рішення десятирічної давності по Тимошенко. Інший, я маю на увазі Миколу Азарова, готовий півмільярди заплатити, лише б вона у в'язниці сиділа", - заявив Власенко.

Нагадаємо, 13 жовтня стало відомо, що Службою безпеки України проти Тимошенко і колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка порушено нову кримінальну справа, пов'язану зі спробою покладання боргів корпорації Єдині енергетичні системи України перед Міністерством оборони Росії на бюджет України.

Справа Тимошенко: всі новини>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини