RU

Нова Верховна Рада буде некерованою, - соціологи

07.11.2012, 17:40
Нова Верховна Рада буде некерованою, - соціологи - Фото
Ірина Бекешкіна
Новий склад Ради буде відрізнятися високим рівнем конфліктності і низькою керованістю. Про це директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна заявила на прес-конференції, презентуючи результати опитування експертів.

"Новообрана Верховна Рада буде відрізнятися від Верховної Ради попереднього скликання більш високим рівнем конфліктності та низьким рівнем керованості", - сказала Бекешкіна.

На запитання, чим відрізнятиметься діяльність нового складу парламенту, експерти відповіли, що очікують більш високого рівня конфліктності. Шість експертів також відзначили, що новообрана Верховна Рада продемонструє низький рівень керованості, а сім - що парламент буде орієнтований на підготовку до президентських виборів 2015 року.

Також, згідно з даними опитування, результат Партії регіонів на нинішніх виборах можна однозначно вважати не перемогою, не поразкою. За словами Бекешкіної, яку цитує Інтерфакс-Україна, партія влади зайняла перше місце і набрала більше голосів, проте втратила частину своїх виборців.

Серед експертів немає єдиної думки щодо оцінки результатів Батьківщини. Причинами більш високих її результатів, які були отримані порівняно з передвиборними рейтингами, експерти вбачають у прорахунках виборчої кампанії партії УДАР. Результат партії УДАР, як відзначають експерти, обумовлений головним чином запитом на нові політичні сили. Високий результат КПУ свідчить не про відродження комуністичних ідей, а про протестний настрій серед електорату сходу та, зокрема, розчаруванні прихильників Партії регіонів.

Думки експертів розділилися і з приводу того, що означає підтримка виборцями ВО Свобода, яка різко збільшилася. Одні вважають, що голосування за Свободу є виявом протесту проти дій влади, інші - що це свідчить про запит на більш радикальні й активні дії опозиції. Зростання рейтингу ВО Свобода, як показало експертне опитування, обумовлене наявністю прихованих прихильників цієї партії, позиція яких не була відображена в соціологічних дослідженнях, і зростанням запиту на більш високу радикальність опозиції.

Експертне опитування проводилося фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва з 31 жовтня по 5 листопада 2012 року. У його рамках було опитано 18 експертів.

Досьє на Ірину Бекешкіну

Читайте також:

Список майбутніх депутатів-самовисуванців

Список майбутніх депутатів від Свободи

Список майбутніх депутатів від УДАРу

Список майбутніх депутатів від Батьківщини

Список майбутніх депутатів від Партії регіонів

Список майбутніх депутатів від Компартії
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини