RU

Нова Рада працюватиме без 5 депутатів з проблемних округів

07.11.2012, 14:52
Нова Рада працюватиме без 5 депутатів з проблемних округів - Фото
Андрій Магера
Закон про проведення повторних виборів буде приймати вже нова Верховна Рада. Про це він сказав сьогодні в коментарі журналістам.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера зазначив, що Верховна Рада є повноважною за умови обрання не менше двох третин від її конституційного складу. "Тобто, якщо там буде навіть 300 депутатів, вона буде легітимна і зможе працювати. Інші п'ять, я не виключаю, будуть обрані з часом", - зазначив Магера.

Що стосується того, яким чином ЦВК буде діяти 12 листопада, коли за законом повинен встановити остаточні результати виборів, Магера не виключив, що на цей рахунок може бути ухвалено якесь додаткове рішення ЦВК.

Він уточнив, що 12 листопада ЦВК буде приймати протокол про голосування в багатомандатному окрузі, де буде оголошено 225 депутатів за пропорційною системою, і протокол по кожному з одномандатних округів.

"Можливо, за цими п'яти округами протоколи підписані не будуть. Навряд чи хтось із членів ЦВК їх підпише", - додав він.

На додаткове запитання, чи повинні згідно закону протоколи підписувати всі члени Центрвиборчкому, Магера додав: "99 стаття закону про вибори, на відміну від 98 статті, яка стосується загальнодержавного округу, не передбачає обов'язок члена ЦВК підписувати протокол по одномандатному округу. Такий пробіл є, і не виключаю, що він зіграє на руку того, щоб вивести цю ситуацію в нормальне русло".

У свою чергу, за словами члена ЦВК Михайла Охендовського, членам ЦВК не потрібно буде підписувати або не підписувати ці протоколи - вони просто не будуть розглядатися. "Прийнявши свою постанову, ЦВК тим самим зайняв чітку позицію, що протоколи в цих округах складатися та підписуватися не будуть. Результати виборів там встановлюватися не будуть. Вони будуть встановлені в 220 округах із 225", - сказав він.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада рекомендувала ЦВК провести перевибори в п'яти проблемних округах. Перед цим Центрвиборчком визнав неможливість встановлення достовірних результатів виборів в округах: N94, 132, 194, 197, 223.
Округ № 94 (Київська область) - за офіційними даними з сайту ЦВК, перемогла кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха - 41,80%. Представник Батьківщини Віктор Романюк програв їй 39,81%.

Округ № 132 (Миколаївська область). За первинними даними ЦВК, переміг кандидат від опозиції Аркадій Корнацький - 39,66%. Його конкурент, представник ПР і заступник губернатора Миколаївської області Віталій Травянко отримав 34,09%. Пізніше цифри на сайті ЦВК змінилися: кількість голосів у Корнацького залишилася незмінною - 39,66%, а у Травянка показник зріс до 39,97%.

Округ № 194 (Черкаська область) - вибори виграв кандидат від Батьківщини Микола Булатецький - 40,79%. Програла самовисуванець, (пов'язують з Дмитром Фірташем) Валентина Жуковська - 25,29%.

Округ № 197
(Черкаська область) - в лідери гонки вирвався і в кінцевому підсумку переміг на виборах  самовисуванець, перебіжчик, екс-бютівець і мільйонер Богдан Губський.

Округ № 223 (Київ) - досі не завершено процес підрахунку голосів. Борьтьбу за мандат в цьому окрузі ведуть самовисуванець, екс-голова Шевченківської райдержадміністрації Віктор Пилипишин та член Свободи Юрій Левченко.

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини й аналітика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини