RU

Нова Концепція безпеки і оборони: Росія - головна загроза

16.03.2016, 10:47
Нова Концепція безпеки і оборони: Росія - головна загроза - Фото
Петро Порошенко
Введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 березня про Концепцію розвитку сектора безпеки і оборони України. Указ про це був підписаний президентом Петром Порошенком, про що повідомляється на сайті глави держави.

"Основною метою реформування та розвитку сектора безпеки і оборони визначено формування і підтримку можливостей, що дозволить гарантовано забезпечити адекватне і гнучке реагування на весь спектр загроз національній безпеці України, раціонально використовуючи наявні в держави можливості та ресурси", - йдеться в повідомленні.

Найактуальнішими в середньостроковій перспективі залишатимуться, зокрема, загроза агресивних дій Росії для виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності з метою знищення України, а також захоплення її території, застосування військової сили і технологій гібридної війни; тимчасова окупація РФ території Криму і подальші дії по дестабілізації обстановки в Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні.

Погрозами для держави згідно з текстом указу, є розвідувально-підривна і диверсійна діяльність РФ та інших держав, і дії, спрямовані на розпалювання міжетнічної, міжконфесійної, соціальної ворожнечі і ненависті, сепаратизму і тероризму, створення і всебічна підтримка маріонеткових квазідержавних утворень на тимчасово окупованій території частини Донецької та Луганської областей.

Читайте також: Порошенко затвердив Стратегію національної безпеки


У списку загроз для України також зазначено нарощування РФ військових угрупувань поблизу державного кордону та на тимчасово окупованій українській території, в тому числі розміщення на півострові Крим тактичної ядерної зброї, діяльність на території України екстремістських незаконних збройних угруповань, спрямована на дестабілізацію внутрішньої соціально-політичної ситуації в Україні, порушення функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування та блокування важливих об'єктів промисловості та інфраструктури.

"Крім того, викликам визначається можливе використання території України для ведення бойових дій в разі виникнення військового конфлікту між державами - членами НАТО і РФ", - зазначено в тексті документа.

Читайте також: Нова Військова доктрина України: 10 ключових положень

"У тримісячний термін уряд, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки, Управління державної охорони повинні розробити з урахуванням положень Концепції концептуальні та програмні документи розвитку складових сектору безпеки і оборони, а в двомісячний термін Міністерство оборони має доопрацювати Стратегічний оборонний бюлетень України та внести його на розгляд РНБО", - йдеться в повідомленні на сайті президента.

Читайте також: Порошенко затвердив Стратегію кібербезпеки

Таким чином, указ президента від 29 грудня 2012 року №772 про рішення РНБО від 29 грудня 2012 про Концепції реформування і розвитку ЗСУ на період до 2017 року визнається таким, що втратив силу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини