RU

Нова Конституція потрібна Україні до жовтня - генсек Ради Європи

18.03.2015, 10:49
Нова Конституція потрібна Україні до жовтня - генсек Ради Європи - Фото
Фото: ЕРА
Україна повинна прийняти нову Конституцію до жовтня 2015 року, на який заплановано проведення місцевих виборів. Про це сьогодні в Києві, презентуючи програму реформ на 2015-2017 рр, сказав генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

Ягланд привітав створення в Україні Конституційної комісії, яка займеться розробкою нової Конституції, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Україні потрібна оновлена ​​Конституція перед жовтнем, коли будуть проходити місцеві вибори, яка зможе звести націю разом ... Ця Конституція повинна втілити дух Майдану, створюючи мости між різними підходами, наближаючи владу до людей. Рада Європи може в цьому допомогти, у нас є досвід" , - зазначив він.

Генсек Ради Європи додав, що в Україні вже активно працює Венеціанська комісія.

"Це глобальна авторитетна організація. Під час конституційної реформи всі наші країни-члени Ради Європи консультувалися з нею, коли міняли свою Конституцію, саме через ту якість, яку вона гарантує. Але, безумовно, не Рада Європи і не якийсь інший партнер може диктувати країнам, як виглядатиме їх Конституція. Процес розробки такого документа повинен бути активним, інклюзивним та належати українському народу", - сказав він.

За словами Ягланда, існують три гарантії, які повинні забезпечувати Конституція і реформи в Україні: незалежна судова влада і перемога над корупцією, успішна і дієва децентралізація, а також глобальний захист прав людини.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини