RU

Німецький дипломат не радить Україні повертати Донбас за карабаським сценарієм

12.11.2020, 08:28
Німецький дипломат не радить Україні повертати Донбас за карабаським сценарієм - Фото
Вольфганг Ішингер (фото – ЕРА)

Спроба України силою повернути тимчасово окуповані Росією території Донбасу – так, як Азербайджан зробив це з Нагірним Карабахом, – обернеться для неї катастрофою. Так вважає президент Мюнхенської конференції з безпеки (MSC) Вольфганг Ішингер, пише Європравда.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

Модератор від ОБСЄ з налагодження мирного діалогу в Україні вважає, що для неї підходить лише шлях соціально-економічного розвитку, який призведе до мирної реінтеграції захоплених РФ регіонів.

"Вам потрібно піклуватися про те, як захистити Україну, щоб ні Росія, ні будь-хто інший не міг знову порушити ваші кордони. Але навіть не думайте про військовий конфлікт для повернення Донбасу", – сказав Ішингер.

Читайте також: У Кремлі хвилюються, що Україна "ніякого діалогу з жителями Донбасу вести не хоче"

Він пояснив думку тим, що на Кавказі йшлося про конфлікт двох невеликих держав, "жодна з яких не має стратегічного значення ні для Росії, ні для США, ні для іншої світової сили". "Відмінність шалена!", – вигукнув він, порівнюючи ситуацію там і в Україні.

ДОВІДКА. Неоголошена війна РФ проти України триває сьомий рік: окупований Крим і частина Донбасу. Росія заперечує свою участь, стверджуючи, що на сході її проксі/колабораціоністи самі воюють з Україною, що це "громадянська війна". Роками йде найсильніша пропаганда проти України.

За його словами, якщо "почнеться військове протистояння між Україною та Росією", воно "може призвести тільки до катастрофи".

"Тому я кажу: навіть не думайте про військовий шлях. Наслідки для України від цього будуть жахливими, ви серйозно постраждаєте. Можливо, Росія також серйозно постраждає, цього я не знаю, – але для вас наслідки точно не будуть хорошими", – застеріг глава MSC, порадивши довгострокову дипломатію і розвиток.

У лютому 2020-го на сайті MSC виклали "12 порад, як припинити війну на Донбасі" – зокрема із підписом Ішингера. Україна їх відкинула, заявивши, що вони не відповідають позиції держави. Ішингер тоді заявив, що "не варто сприймати так жахливо серйозно".

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини