"Немає іншого виходу": Луценко озвучив позицію щодо Седлецької

Генпрокуратурі не потрібна інформація про зміст розмов головного редактора програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької - тільки дані про те, де був її смартфон, коли відбулася розмова представників ЗМІ з директором НАБУ. Про це написав у коментарі в Facebook глава ГПУ Юрій Луценко, коментуючи скандальну справу.
Раніше суд дозволив слідству доступ до даних її мобільного телефону за останні 1,5 року, що викликало скандал і звинувачення в наступі влади на свободу слова.
За словами генпрокурора, Седлецька є свідком у справі про розголошення таємниці слідства, і міжнародна експертиза нібито встановила приналежність голосу на записі керівнику НАБУ Артему Ситнику.
"Але слідство зобов'язане встановити час події. Журналіст відмовилася давати інформацію про час зустрічі з керівництвом НАБУ. Отже, у нас немає іншого варіанту, як отримати за рішенням суду інформацію про локалізацію мобільного телефону журналіста за час, коли почалося прослуховування і розголошення даних потерпілої", - пояснив генпрокурор.
Луценко на 15:30 сьогоднішнього дня запропонував зустріч тет-а-тет Седлецькій, однак та заявила, що не готова зустрічатися з ним за зачиненими дверима, і запросила генпрокурора до редакції Радіо Свобода на той же час.
Читайте також: У ГПУ запевняють, що не будуть слухати розмови Седлецької
Керівник програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталія Седлецька і ряд інших журналістів проходить свідками у справі про можливе розголошення держтаємниці і даних досудового розслідування директором НАБУ Артемом Ситником. Справу відкрито через появу в мережі розмови когось з голосом Ситника, хто розкриває деталі прослушки у справі екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.
У грудні 2017-го її викликали в ГПУ на допит. Вона послалася на закон, який забороняє допитувати журналістів як свідків про дані, які містять конфіденційну інформацію.
27 серпня 2018 року Печерський райсуд дозволив ГПУ доступ до інформації з телефону Седлецької. Журналісти закликали ГПУ не гнобити свободу слова.
Комментарі