RU

"Нехай залишаються, потерпимо": Філарет про майбутнє Лавр

26.10.2018, 12:06
Патріарх Філарет (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Перехід Лавр до української церкви може бути тільки добровільним. Про це сказав предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, передає кореспондент LIGA.net.

Він зазначив, що Лаври, які знаходяться на території України, є українськими святинями, але їх перехід після об'єднання церков - справа добровільна.

"Я вірю, що рано чи пізно Лаври перейдуть в Українську церкву без жодного насильства. Якщо нинішні ієрархи не хочуть переходити в українську церкву, нехай залишаються. Прийде час, коли захочуть і перейдуть добровільно. А поки потерпимо. Терпіли більше, потерпимо і менше", - сказав Філарет.

Він також повідомив, що якщо православна громада переходить в єдину Українську православну церкву, вона переходить зі своїм храмом. Якщо залишається в російській православній церкві в Україні, залишається зі своїм храмом.

Патріарх підкреслив, що після офіційного об'єднання української православної церкви ті громади, які залишаться в російській церкві, зможуть при бажанні перейти в українську.

Раніше Мінкульт заявив, що Києво-Печерська і Почаївська лаври - суб'єкти національного значення, які не можуть передаватися у власність, отже, вони лише орендовані УПЦ МП на 50 років. Більше того, Почаївська лавра могла передаватися УПЦ МП з порушеннями законодавства.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини