"Нехай залишаються, потерпимо": Філарет про майбутнє Лавр

26.10.2018, 12:06
Патріарх Філарет (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

За словами предстоятеля УПЦ КП, насильно змушувати переходити до української церкви нікого не будуть

Перехід Лавр до української церкви може бути тільки добровільним. Про це сказав предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, передає кореспондент LIGA.net.

Він зазначив, що Лаври, які знаходяться на території України, є українськими святинями, але їх перехід після об'єднання церков - справа добровільна.

"Я вірю, що рано чи пізно Лаври перейдуть в Українську церкву без жодного насильства. Якщо нинішні ієрархи не хочуть переходити в українську церкву, нехай залишаються. Прийде час, коли захочуть і перейдуть добровільно. А поки потерпимо. Терпіли більше, потерпимо і менше", - сказав Філарет.

Він також повідомив, що якщо православна громада переходить в єдину Українську православну церкву, вона переходить зі своїм храмом. Якщо залишається в російській православній церкві в Україні, залишається зі своїм храмом.

Патріарх підкреслив, що після офіційного об'єднання української православної церкви ті громади, які залишаться в російській церкві, зможуть при бажанні перейти в українську.

Раніше Мінкульт заявив, що Києво-Печерська і Почаївська лаври - суб'єкти національного значення, які не можуть передаватися у власність, отже, вони лише орендовані УПЦ МП на 50 років. Більше того, Почаївська лавра могла передаватися УПЦ МП з порушеннями законодавства.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами