RU

Недоторканність. Зеленський прийшов в Раду й пригрозив протестом

03.09.2019, 11:49
Недоторканність. Зеленський прийшов в Раду й пригрозив протестом - Фото
Володимир Зеленський (фото - прес-служба)

Президент Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді перед парламентаріями незадовго до голосування за скасування депутатської недоторканності, пригрозивши депутатам якимись народними протестами, якщо вони провалять цю ініціативу.

З хвилини на хвилину Рада спробує схвалити законопроект №7203 про правки в ст. 80 Конституції: він передбачає позбавлення нардепів недоторканності.

LIGA.net наводить промову президента без скорочень.

"Шановні народні депутати, дорогі українці!

Кажуть, що наша наука в жалюгідному стані. Це не правда. Українські депутати зробили дійсно геніальне відкриття: вони винайшли вічний двигун. Вічний двигун політичного життя.

Працює дуже просто. Спочатку кандидати в депутати обіцяють зняти недоторканість, потім провалюють голосування, потім народ забуває. А на наступних виборах кандидатам знову є що обіцяти. Це працює майже 20 останніх років. Але цього гаджету час відправитися на звалище історії.

Ми знаємо, що вчора протягом дня і ночі дехто намагався зірвати це голосування. Я думаю, громадяни здогадаються, хто ці люди, коли побачать поіменний список голосування - біля їхніх прізвищ, на жаль, буде написано "проти".

Я хочу в черговий раз розвіяти всі міфи і всі політичні маніпуляції. У депутатів зберігається індемнітет, вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення, за голосування або будь-які політичні та публічні виступи. Йдеться про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності. Вибачте, але якщо депутат збиває людину або кришує видобуток бурштину або здійснює будь-який інший кримінальний злочин, він повинен нести відповідальність.

Це законодавчий орган влади, це парламент, а не "малина", де можна п'ять років ховатися під куполом. Австралія, Великобританія, Іспанія, США, Канада, Німеччина, Австрія - це неповний список країн, в яких парламенти не мають імунітету від кримінальних злочинів.

Я звертаюся зараз до всіх депутатів Верховної Ради України: просто зробіть те, що ви обіцяли довгі роки людям, простим українцям. Зняття недоторканності зараз вимагає 90% громадян України.

І я дуже не раджу вам перевіряти достовірність цієї цифри наживо. І дивитися, скільки саме з них завтра прийде під стіни Верховної Ради. Я вірю в вас, я вірю в партію Слуга народу, я вірю в кожну партію дев'ятого скликання. Дякуємо".

Дивіться також: "Шо вы орете?" Зеленський - депутату Євросолідарності: відео

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини