RU

Названі дві головні проблеми свободи слова в Україні

19.04.2011, 14:25

У свободи слова в Україні є дві проблеми: політична цензура і залежність засобів масової інформації (ЗМІ) від їхніх власників. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив директор політико-правових програм Центру ім. Разумкова, політолог Юрій Якименко.

"Проблема свободи слова в Україні поділяється на дві частини. Перша - політична цензура. Друга - залежність ЗМІ від власників. У цьому контексті можна говорити, що журналісти в Україні частково вільні. Так, вони можуть бути більш або менш вільні у донесенні різних поглядів, але ця незалежність обмежена власником", - наголосив Ю. Якименко.

"Свобода слова необхідна, тому що вона є механізмом донесення до громадян, чим займається влада реально, наскільки порівнянні декларації і реальні дії", - зазначив політолог.

Оцінюючи діяльність політичного ток-шоу в Україні, Ю.Якименко наголосив, що таке шоу - "це можливість для громадян побачити політиків такими, якими вони є, що дає змогу скласти думку про них". "Але таке шоу не вирішує проблеми донесення якихось змістовних месседжів до громадян, тому що правила шоу передбачають певний конфлікт, часто проблеми дебатуються не по суті, а з використанням аргументації емоційного характеру. Те саме можна сказати про конфлікти під час шоу: люди бачать, що навіть політики не можуть вести нормальний і цивілізований діалог", - зазначив політолог.

Юрій Якименко: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини