RU

Назустріч ЄС і НАТО: проект змін до Конституції пішов в КСУ

20.09.2018, 13:16
Назустріч ЄС і НАТО: проект змін до Конституції пішов в КСУ - Фото
Верховна Рада (фото - Євген Пилипенко/LIGA.net)

Народні депутати вирішили направити до Конституційного суду президентський проект змін до Основного закону про зовнішньополітичний курс України. Про це із залу засідань Верховної Ради повідомив кореспондент LIGA.net.

За те, щоб передати в КСУ для надання висновку проект правок до Конституції з приводу стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО №9037 проголосував 321 депутат.

Статті, в яких йдеться про повноваження парламенту, уряду і президента, пропонується доповнити положенням про реалізацію курсу України на членство в ЄС/НАТО.

Також пропонується виключити пункт 14 Перехідних положень, який дозволяє використовувати військові бази в Україні для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди. Саме на таких умовах у тимчасово окупованому Криму де-юре розміщується Чорноморський флот РФ.

Якщо КСУ дасть позитивний висновок, проект знову внесуть до сесійної зали. Якщо його підтримає мінімум 226 депутатів, на наступній сесії документ може бути прийнятий в цілому мінімум 300 голосами.

Читайте також: Порошенко: Мир і підвищення рівня життя - тільки через ЄС і НАТО

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини