RU

НАЗК: У Зеленського порушення у фінзвітності, у Порошенка - ні

23.05.2019, 11:58
НАЗК: У Зеленського порушення у фінзвітності, у Порошенка - ні - Фото
Володимир Зеленський, Петро Порошенко (колаж - LIGA.net)

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення при формуванні передвиборчого фонду Володимира Зеленського. Про це йдеться в звіті НАЗК, опублікованому на офіційному сайті.

НАЗК уточнює, що провело остаточний аналіз фінзвітності кандидата в президенти Зеленського, яка велася з 1 лютого по 19 квітня. За цей період сформувався передвиборний фонд кандидата в президенти, який склав 156,4 млн грн. Агентство виявило у нього непогашений податковий борг на суму 4,28 млн грн.

НАЗК вказує, що це порушує ч.3 ст.43 закону про вибори президента (п.8. Ч.1. Ст.15 закону про політичні партії) і дає підставу скласти адмінпротокол (за ст. 212 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Крім того, 13 березня Івану Баканову - розпоряднику накопичувального рахунку Зеленського - повідомили про те, що в передвиборний фонд робило внески особа, яка згідно із законом не мала такого права. 22 березня Баканов направив в НАЗК лист, в якому не в повному обсязі відзвітував про повернення внесків. Це є підставою для адмінпротоколу за ст.188 КУ про адміністративні правопорушення.

У своєму листі Баканов повідомив, що внески фізосіб, які не мали права робити внески, в сумі 90 632 грн перераховані до держбюджету. Однак частина таких внесків, в сумі 1600 грн, 20 березня в бюджет перерахована не була - їх повернули фізособам, які робили внески. НАЗК вказує, що це порушує положення ч.8 ст. 43 закону про вибори президента. За цим фактом агентство звернулося до Нацполіції - на предмет можливих ознак кримінального правопорушення з боку розпорядника рахунку.

Також розпоряднику рахунка 22 березня відправили лист про внесок з боку особи, яка не мала на те права. Однак Баканов від отримання листа відмовився. З цього приводу агентство 25 березня також звернулося до Нацполіцію.

Станом на 17 травня - на момент остаточного аналізу фінзвітності фонду Зеленського - у НАЗК немає інформації про те, що розпорядник перерахував до держбюджету внески від осіб, які не мали права робити внески (як того вимагає закон).

При аналізі фінансової звітності передвиборного фонду суперника Зеленського - п'ятого президента Петра Порошенка - порушень не виявлено. Розпорядником його накопичувального рахунку була Ніна Южаніна.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини