RU

Найнебезпечніші закони України - 2012: рейтинг правозахисників

11.06.2013, 13:12
Найнебезпечніші закони України - 2012: рейтинг правозахисників - Фото
abc95f7f4bcbfcb21a8822ce090f366e.jpg
Завтра на парламентських слуханнях представники громадських організацій вимагатимуть від Верховної Ради скасувати або виправити закони про референдум, про єдиний демографічний реєстр та про державну мовну політику. Про це журналістам на прес-конференції повідомила голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, дані закони були відзначені як найнебезпечніші для реалізації прав і свобод людини в Україні за результатами експертного опитування "Законотворчість vs Права людини. Рейтинг найбільш небезпечних законів 2012 року".

"Ці закони ще на етапі проходження були гостро розкритиковані громадськістю. Але парламент минулого скликання не зупинився ні перед негативними висновками міжнародних структур, ні перед голодуванням і акціями протесту, ні перед прорахованими наперед мільйонними втратами бюджету. Закони набули чинності, а разом з ними і абсурдність нової практики. Завдання нового парламенту виправити дану ситуацію", - заявила Матвійчук.

Зокрема, експерти звертають увагу на те, що закон "Про всеукраїнський референдум" N5475-VI дозволяє органам влади впливати на кінцевий результат референдуму. Президент, за умови лояльності ЦВК, може змінити Конституцію, прийняти нову або взагалі її скасувати.

Закон "Про засади державної мовної політики" N5029-VI фактично надає російській мові статус державної. Він не гарантує захисту мов національних меншин, крім російської, і створює загрозу витіснення української мови з ключових сфер суспільного життя.

Закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр" N5492-VI передбачає внесення до реєстру надмірно широкого переліку конфіденційної інформації про людину і дозволяє включати в нього дані з різних інформаційних баз. На думку експертів, це відкриває можливості для тотального контролю за особистістю.

Крім цього, представники громадськості будуть наполягати на скасуванні або виправлення закону про держзакупівлі N5044-VI. Згідно з прийнятими парламентом поправками до нього, держпідприємства можуть не проводити тендерні процедури при держзакупівлях. Щорічні втрати держбюджету при цьому можуть скласти від 30 млрд.грн.

За наполяганням екологів буде поставлено питання про скасування або виправлення трьох екологічних законів. Закон "Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків 3 і 4 Хмельницької АЕС" дозволяє будівництво енергоблоків у 30-тикілометровій зоні ХАЕС. Проти виступають як українська громадськість, так і сусіди України - Австрія, Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Румунія. Закон "Про внесення змін до низки законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміну їх цільового призначення" N5395-VI допускає виділення земельних ділянок природно-заповідного фонду. Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про оптимізацію повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів" N5456-VI ліквідує територіальні органи Мінприроди. На думку екологів, це призведе до знищення системи реалізації екологічної політики в масштабах всієї країни.

Дослідження було проведено Центром громадянських свобод у формі письмового опитування експертів. Закони, які отримали найбільшу кількість балів, потрапили до списку становлять загрозу для дотримання прав і свобод людини в Україні. Результати представлені у вигляді першої трійки і сімки найнебезпечніших законів без присвоєння місць. Всього було опитано 17 експертів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини