RU

Найманець РФ: У Чечні ми не несли таких втрат, як в Україні

03.09.2014, 17:10
Найманець РФ: У Чечні ми не несли таких втрат, як в Україні - Фото
8c2da88f67c0f361eb6857343ce2566f.jpg
Російська сторона несе величезні втрати в ході боїв на сході України. Про це "Новій газеті" на умовах анонімності розповів один з російських найманців, які вирушили воювати в Донбас.

"Втрати величезні. В чеченській кампанії ми таких втрат не несли. Ті, хто їде, здебільшого - люди абсолютно ненавчені. До 50% закладають на трьохсотих, двохсотих, дезертирів. Багато насправді не розуміють, куди їдуть. Там йде справжня, повномасштабна війна. Потрапляючи в умови активних бойових дій, багато хто кидає зброю, тікає", - повідомив найманець.

"Ось один із загонів зайшов, в 300 чоловік. 200 чоловік в перший тиждень - двохсоті і трьохсоті. Артилерією обробили по позиціях, от і все. Інший загін пішов, 82 людини, в перші дні - 30 поранених, 19 мертвих", - сказав він.

Відповідаючи на запитання журналіста, для чого наймають добровольців, якщо в Україні воює регулярна армія, чоловік каже: "Регулярна армія дорожче. Ще, напевно, думали, що добровольців буде більше. Що ми зможемо переломити хід війни".

За його словами, добровольцями беруть "майже всіх": "В основному це військові, які перебувають на пенсії з різних причин. Скорочені в результаті сердюковських реформ, наприклад. Їх записують, потім викликають на бесіду. Бесіду проводять феесбешників. Це в основному формальність" .

Деяких з таких "бійців", за його словами, підбирають з вокзалів, є літні люди, є з психічними розладами.

"У одного хлопця взагалі олігофренія, ну ЗПР (затримка психічного розвитку), його поки на кухню поставили готувати, хтось же повинен. Думаю, вербувальникам платять за кожну людину, от і все. За їхніми звітами, напевно всі добровольці - супербійці, суперфахівці", - говорить найманець.

Відповідаючи на питання про оплату, чоловік повідомив, що на підрозділ приходить загальна сума, "а далі все від командира залежить".

"Взагалі всі розподіляється згідно зі штатним розкладом. У нас - від 60 тисяч рублів, тобто ті, хто отримує 80, 90 тисяч, командири - навіть більше. Але 60 тисяч рублів для рядового бійця [за місяць] - межа. Передбачені ще компенсації. Легке поранення - 120 тисяч, середнє - 180, важке - 360 тисяч. Але який тут критерій, незрозуміло. Ногу ножиком ткнути - це ж вже легке поранення, ні? За смерть - теж 360 тисяч родичам виплата плюс організація похорону. Але це вже не перевіриш, звичайно".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини