RU

Найбільшою проблемою Верховної Ради названо комітети

27.08.2013, 14:43
Найбільшою проблемою Верховної Ради названо комітети - Фото
df611db7eff26e890d9725ed0904e5b1.jpg
Комітети Верховної Ради - найслабша ланка у роботі народних депутатів: легітимність низки комітетів викликає сумніви, частина з них закриває інформацію від журналістів і громадянського контролю. Про це йдеться у звіті громадянської мережі ОПОРА, складеному за результатами довгострокового моніторингу роботи парламенту (з 2012 року).

Як повідомляє прес-служба ОПОРИ, у Верховній Раді VII скликання сформовано 29 комітетів. З них тільки в комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи збалансовано політичне представництво від опозиційних і провладних фракцій. В іншому, Партія регіонів та її союзники сформували більшість в 21 комітеті, опозиція - в семи.

Найпопулярнішим серед парламентаріїв є комітет з питань бюджету. До його складу увійшли 37 депутатів. Непопулярними вважаються комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів і комітет з інформатизації та інформаційних технологій. До їх роботи приєдналося всього по сім депутатів. Хоча, відповідно до закону про комітети Верховної Ради, до складу кожного комітету повинні входити не менше дев'яти і не більше тридцяти обранців. "Виникає питання про доцільність і легітимність роботи даних комітетів у діючому форматі", - йдеться у звіті.

Аналіз виступів депутатів на засіданнях комітетів свідчить про те, що дискусія ведеться досить мляво. ОПОРА проаналізувала протоколи і стенограми засідань, які вдалося отримати в офіційному порядку. Три комітети незаконно приховують протоколи засідань: з питань аграрної політики та земельних відносин; з бюджету; з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Ради. Найбільш активними при обговоренні законопроектів є члени комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, комітет з питань науки і освіти і комітет з інформатизації та інформаційних технологій. "На засіданнях інших комітетів дискусії з суспільно важливих питань практично не ведуться", - зазначають в ОПОРІ.

Враховуючи кількість виступів депутатів (з урахуванням розміру фракції), найбільш активно в комітетах поводиться Свобода, середній показник кожного члена якої - 40,38%. Найменш активною парламентською фракцією є Партія регіонів, на депутатів якої припадає 22,37% виступів. Активність позафракційних депутатів - 17,43%.

Закон про комітети Верховної Ради вимагає обов'язкового розміщення інформації про поточну діяльність комітетів на офіційному сайті парламенту. На практиці це виконується рідко, йдеться в звіті. Так, 22 з 29 комітетів створили власні веб-сторінки, але тільки три з них оприлюднили на них трохи більше половини суспільно важливої ​​інформації: з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією; з питань державного будівництва та місцевого самоврядування; з питань свободи слова та інформації . Сайти інших комітетів містять від 14% до 46% даних. Інформація про стадії розгляду законопроектів, рекомендації, експертні висновки до них і дати розгляду документів в інтернеті практично відсутня.

При цьому у Верховній Раді відсутня стандартна процедура допуску журналістів до публічних заходів, у тому числі і до засідань комітетів: доступ працівників ЗМІ часто обмежується.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини