RU

Найбільша партія ЄС: Україна все далі від демократії

25.03.2011, 13:20
Найбільша партія ЄС: Україна все далі від демократії - Фото
011060631f4acdecf5ad457d55d7ac95.jpg

Найбільша партія ЄС: Україна все далі від демократії

Україна віддаляється від основоположних принципів Європейського Союзу. Про це заявив президент найбільшої партії Європарламенту - Європейської народної партії (ЄНП) Вільфред Мартенс за підсумками саміту ЕНП в Брюсселі.

Так, як зазначили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі БЮТ, "Європейська народна партія засуджує погіршення політичної ситуації, що триває в Україні, враховуючи безвідсотковий тиск на опозицію та її лідера Юлію Тимошенко".

"Хоч ми вітаємо той факт, що після трьох місяців підписки про невиїзд Ю.Тимошенко змогла відвідати Брюссель, ми визнаємо, що це стало можливим тільки після дуже потужної підтримки і вияву солідарності з боку ЄНП і європейських лідерів", - додав В.Мартенс.

За його словами , "демократія - одна з основоположних принципів Європейського Союзу. Підтримка демократії - це одна з цілей зовнішньої політики ЄС".

"На жаль, Україна віддаляється від важливих цілей демократизації, європеїзації та модернізації. Якщо так буде, такий напрям загрожує стати повністю несумісним із заявленим наміром про зближення з Європейським Союзом у межах Угоди про асоціацію", - зазначив ЄНП.

Він додав, що ЄНП "глибоко стурбована зростанням кількості свідчень того, що судова система України та її правоохоронні органи все частіше використовуються українською владою як політичний інструмент залякування і переслідування опозиції, громадянського суспільства і засобів інформації".

"ЄНП закликає Президента Віктора Януковича і українську владу виправити таку ситуацію і гарантувати інклюзивність і відвертість політичного простору України", - наголосив В.Мартенс.

"Зокрема це стосується періоду підготовки до наступних парламентських виборів. Прагнення українського народу до активного і ефективного демократичного управління і участі не можна ігнорувати. Враховуючи це, ЄНП закликає Президента Віктора Януковича уникати знади непрозорим шляхом змінити закон про парламентські вибори в інтересах своєї власної партії і для власної політичної вигоди", - додав В.Мартенс.

"Було б жахливо, якби мрії більшості українців про справді європейське майбутнє були віддані сфальсифікованими виборами і політично мотивованим переслідуванням", - додав В.Мартенс.

Президент ЄНП висловив "свою повну підтримку і солідарність з братською партією "Батьківщина" та її лідером Юлією Тимошенко".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини