RU

Національний екзит-пол обійдеться в $300 тисяч

03.09.2012, 14:53
Національний екзит-пол обійдеться в $300 тисяч - Фото
Ірина Бекешкіна
28 жовтня 2012 року в день виборів до Верховної Ради України консорціум Національний екзит-пол 2012, що включає фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова, методом таємного інтерв'ювання виборців проведуть національний екзит-пол.

В цілому розплановані на рік соціологічні дослідження та інші супутні заходи для проведення успішних незалежних екзит-полів на майбутніх виборах обійдуться більш ніж в $300 тис., причому $130 тис. витратять безпосередньо в день виборів. Кошти отримають два соціологічних центри - Центр ім. О.Разумкова та КМІС. Фінансування буде здійснюється міжнародними донорами, серед яких міжнародний фонд Відродження, програма Matra Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Національний фонд підтримки демократії (США) РАСТ, проект UNITER та Європейська комісія. Про це розповіла директор фонду Демократичні ініціативи ім. І. Кучеріва Ірина Бекешкіна.

"Суми орієнтовні. Сюди входить проведення круглих столів, медіа-підтримка, підготовка експертів і співпраця з журналістами. На роботу в полях 28 жовтня ми витратимо близько $130 тис.", - зазначила Бекешкіна.

Як повідомляється на сайті фонду, всього в день виборів представники досліджень на трьохстах виборчих дільницях планується опитати приблизно 16,5 тис. респондентів. На кожній дільниці буде працювати по 2-3 інтерв'юера. Статистична похибка вибірки не повинна перевищувати 1,3%, але фахівці фонду припускають, що вона не буде перевищувати 2,5% для лідерів кампанії і 1% для решти партій і блоків. Оприлюднення результатів екзит-полу буде проходити тричі, з урахуванням оновлених даних: відразу після закриття дільниць для голосування (28 жовтня о 20:00), через три години після закриття і через 5-7 днів після виборів (деталізований звіт).

Відзначимо, на останніх президентських виборах 7 лютого 2010 року національний екзит-пол також проводив консорціум у складі фонду Демократичні ініціативи, Київського міжнародного інституту соціології та Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова. Тоді, за даними екзит-полу, нинішній президент у другому турі набрав близько 48,5% голосів виборців (за результатами ЦВК 48,95%), а нині засуджена Юлія Тимошенко - 45,7% (45,47%).

Крім національного екзит-полу, проводилися також інші дослідження. Так, екзит-пол телекомпанії Інтер і центру SOCIS нарахував 49,6% Януковичу і 44,5% Тимошенко. Екзит-пол телеканалу ICTV дав нинішньому президентові 49,3% голосів, екс-прем'єру - 45,3%. "Шустер Студіо" і їх опитування показали 48,7% голосуючих за Януковича і 45,6% за Тимошенко.

У нерозвинених демократіях екзит-поли служать індикатором чесності підрахунку голосів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини