RU

Національна конфедерація профспілок підтримує запропоновані зміни до Держбюджету

08.07.2008, 10:27

Національна конфедерація профспілок України (НКПУ) підтримує запропоновані урядом зміни до Держбюджету на 2008 рік. Про це йдеться в заяві організації, текст якої у своєму розпорядженні має ЛІГАБізнесІнформ.

"Ми віримо в те, що Державний бюджет-2008 не буде соціально переобтяженим. Збільшення сум на виплати вкладникам Ощадбанку на 1,5 млрд. грн. можна тільки вітати. І спекуляції навколо інфляційних процесів - це обвинувачення слабких політиків, які не звикли працювати і вже давно не прислухаються до голосу своїх виборців", - переконані представники організації.

"Нам не зрозуміла постійна критика дій уряду з боку представників Секретаріату Президента України, не зрозуміла і критика опозиційних фракцій парламенту. Ми згадуємо, коли попереднім урядом Тимошенко були збільшені надходження до бюджету на 70%, а цього разу, тільки за півроку, ще додатково на 30,4 млрд. грн. Таке сталося, головним чином, за рахунок детінезації економіки", - сказано в заяві.

"Звичайно, це б'є по корупції, певним клановим інтересам і зменшує надприбутки посадових осіб. І їх надмірне галасування з приводу запропонованого соціально направленого бюджету тільки виказує їхню нездатність працювати на країну, на інтереси людини. Це значно гальмує процес позитивних змін в Україні", - відмітили в НКПУ.

"Ми вітаємо дії уряду Тимошенко щодо планів перерахувати всі соціальні параметри з урахуванням інфляції, і ми віримо, що так воно і буде, лише б ніхто цьому не заважав. Ми віримо в те, що це призведе до збільшення практично всіх соціальних виплат для всіх категорій громадян України", - йдеться в заяві.

"Передусім, ми хочемо, щоб сталося так , щоб Пенсійний фонд отримав більше коштів за рахунок Держбюджету на запропоновані 4,4 млрд. грн., що дало б можливість з осені збільшити коефіцієнт розрахунку пенсій за кожний рік трудового стажу для всіх пенсіонерів. Люди вже давно чекають цього від влади і сподіваються на це, і вірять, що депутати підтримають такі зміни до бюджету, і країна почне розраховуватися з боргами перед людьми", - заявляють представники Національної конфедерації профспілок.

НКПУ вірить в те, що очікуване збільшення пенсій в 1,5 рази вже давно назріло. "Ми вітаємо таку соціальну політику уряду", - підкреслили в організації.

"Те, що уряд планує виділити 24,3 млрд. грн. держгарантій на ремонт і будівництво доріг, 3,1 млрд. - на вугільну галузь, 1,5 млрд. грн. - на авіаційну, 0,5 млрд. грн. - на кораблебудівельну, а також вагому суму на розвиток метрополітену, не може не тішити профсоюзників. Це нові робочі місця, це зростання заробітних плат, це впевненість людей в завтрашньому дні", - сказано в документі.

"Особливо ми солідарні з урядом у тому, що проектом бюджету передбачається збільшення фінансування вугільної галузі, яке дозволить вже наступного року повністю перевести всі теплові електростанції на роботу на вітчизняному вугіллі. Стабільності роботи вугільної галузі очікує багато сімей", - заявили в НКПУ.

"Ми знаємо, що удосконаленню немає меж. І цей бюджет не ідеальний. Якщо там і є певні недоліки, то бажання жити краще нікому не зашкодить, а пропозиції уряду щодо напрямів збільшення соціальних витрат є рухом уперед, що створює позитивні тенденції для розвитку і прогресу", - переконані представники конфедерації.

"Ми звертаємось до Президента України, народних депутатів України, політичних сил як у парламенті, так і поза ним, до різних громадських організацій, всупереч усім негараздам, консолідуватися в ім'я процвітання нації і підтримати дії уряду стосовно прийняття запропонованих змін до бюджету", - сказано в заяві.

"Суспільство здатне оцінити такі позитивні дії народних обранців і представників влади, які були у змозі приборкати свої політичні амбіції заради людей. Усе інше може викликати невдоволення діями влади і, передусім, народних обранців, які обіцяли змінювати на краще наше життя", - підсумували в НКПУ.

Нагадаємо, проект Закону про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України" зареєстрований у Верховній Раді.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини