RU

НАТО - Януковичу: прогресу не буде, поки Тимошенко у в'язниці

16.07.2012, 12:04
НАТО - Януковичу: прогресу не буде, поки Тимошенко у в'язниці - Фото
Андерс Фог Расмуссен
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликає керівництво України якомога швидше вирішити питання ув'язнених екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, якщо Україна хоче продовжувати співпрацю з альянсом. Про це він заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Расмуссен констатував, що Україна і НАТО вже "досягли значного прогресу" у відносинах. "Я думаю, що в майбутні роки є потенціал для ще більш тісної співпраці, але є й одна велика проблема - це те, що ми розцінюємо як політично мотивовані судові переслідування лідерів опозиції в Україні", - сказав він.

"Немає причини, з якої потрібно приховувати, що справа Юлії Тимошенко і Юрія Луценка є для нас предметом для занепокоєння. Взаємні зобов'язання поважати верховенство права, права людини - це теж частина нашого особливого партнерства. Я розглядаю ці справи як основні камені спотикання в наших відносинах , тому я закликав політичне керівництво України вирішити це питання якнайскоріше", - заявив генсек НАТО.

Відповідаючи на запитання, що послужить для НАТО чітким сигналом про те, що відносини можуть повернутися в колишнє русло, Расмуссен сказав: "У кінцевому підсумку, і дозвольте мені бути дуже відвертим у цьому відношенні, я думаю, звільнення Тимошенко буде одним з важливих елементів. В цілому, я думаю, що важливим елементом для подальшого розвитку нашого особливого партнерства є прихильність України реформам, реформам судової та правової систем".

При цьому Расмуссен ще раз підкреслив, що Північноатлантичний альянс розглядає Україну як важливого партнера, хоча "у нас також є і стурбованість". "Я сподіваюся, що політичне керівництво України знає про це й зробить всі необхідні кроки, щоб усунути цей камінь спотикання", - підсумував він.

Досьє на Андерса Фог Расмуссена
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини