RU

НАТО віддячила Януковичу за Афганістан, - Чалий

21.05.2012, 17:57
НАТО віддячила Януковичу за Афганістан, - Чалий - Фото
Валерій Чалий
Президент України Віктор Янукович отримав запрошення на саміт НАТО в Чикаго в якості подяки за участь в програмі НАТО в Афганістані. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив заступник генерального директора Центру ім.Разумкова Валерій Чалий, коментуючи декларацію Чиказького саміту НАТО по Україні, в якій офіційний Київ закликали забезпечити чесні вибори й відмовитися від виборчого правосуддя.

"По-перше, варто відзначити той факт, що Янукович зважився взяти участь у саміті НАТО. Це було очікуване рішення, оскільки Україна зробила значний внесок у підтримання миру, бере участь в операції НАТО в Афганістані. По-друге, очікуваною була і критика з боку Альянсу, враховуючи те, що багато членів НАТО є і членами Європейського Союзу, який вже виступав з критикою внутрішньої політики України", - підкреслив Чалий.

Він зазначив, що президент України отримав черговий сигнал невдоволення проведеної ним політикою. "Сигнал президент отримав безпосередньо на саміті, так що немає причин говорити, що він міг його якимось чином не отримати або їй могли про нього не доповісти", - зазначив він.

Говорячи про посилення діалогу між НАТО і Україною, про необхідність чого також сказано в декларації Альянсу, Чалий підкреслив, що багато питань між організацією і Києвом вирішуються лише за інерцією. "Діалог необхідний, це очевидно", - додав він.

При цьому він переконаний, що Янукович повернеться з саміту з подякою від представників НАТО. "Україна вирішила брати участь в операції в Афганістані, де присутні наші фахівці. Цей крок дозволив Януковичу бути присутнім на зборах такого високого рівня. Сподіваюся, президент усвідомлює, що миротворчу діяльність потрібно підтримувати і надалі", - сказав Чалий.

"Але друга частина - це критика. Сподіваюся, весь цей хор голосів, який звучить у відношенні України, буде почутий, особливо після відвідування саміту в Чикаго", - додав політолог.

Він зазначив, що сьогодні НАТО є організацією з оборони N1 в світі. "Сьогодні складно уявити собі світ без цього альянсу, що забезпечує мир в Європі. І, незважаючи на те, що українська влада відмовилася від інтеграції з НАТО, діалог, я впевнений, потрібно продовжувати, як це робить, наприклад, Росія, яка бере участь в переміщеннях вантажів НАТО, створюючи перевалочні пункти Альянсу на своїй території й допомагаючи забезпечувати мир", - зазначив політолог.

Нагадаємо, сьогодні Чиказький саміт НАТО, який називають найбільшим за всю історію проведення з'їздів Альянсу, прийняв, зокрема, декларацію щодо ситуації в Україні.

Альянс заявляє, що продовжить здійснення політики відкритих дверей щодо Києва, вітає внесок України в здійснення операцій під керівництвом НАТО, але висловлює стурбованість виборчим застосуванням правосуддя в Україні, політично мотивованим переслідуванням лідерів опозиції, умовами їх утримання.

НАТО також підкреслює необхідність проведення восени в Україні чесних і прозорих виборів.

Зазначимо, що участь в саміті взяв президент України Віктор Янукович.

Досьє на Валерія Чалого
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини