НАТО не потрібен дозвіл Кремля в плані України - Столтенберг

НАТО не потрібен дозвіл Кремля в плані України - Столтенберг - Фото
26.09.2018, 11:37

Глава МЗС РФ Сергій Лавров після зустрічі з генсеком Альянсу в Нью-Йорку "виглядав не таким оптимістичним", як Столтенберг, пише Associated Press

Організації Північноатлантичного договору не потрібен "дозвіл" Російської Федерації на майбутній вступ України в НАТО. Таку позицію озвучив в інтерв'ю AP перед зустріччю з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим на полях Генасамблеї ООН генсек Альянсу  Єнс Столтенберг.

Коли генсека НАТО запитали про його думку з приводу недавніх коментарів президента  Петра Порошенка про те, що Київ налаштований "підтягнути" ЗСУ до стандартів Альянсу до 2020 року, Столтенберг відповів: "Україна сама вибирає шлях, будь то бажання приєднатися до НАТО або його відсутність. Зрештою, рішення про відповідність України нашим критеріям і її вступ до Альянсу прийматимуть 29 союзників і сама Україна".

Пізніше він зустрівся з Лавровим і, як пише джерело, "ніхто не виявив і натяку на відступ від своєї твердої військової позиції".

За словами Столтенберга, він висловив Лаврову стурбованість блоку російською агресією за межами території РФ, після чого сторони обговорили військові навчання як ЗС РФ, так і Альянсу.

"Коли у нас серйозні розбіжності і ми бачимо посилення напруженості, а також все більше військову присутність біля наших кордонів - тоді ще важливіше вести діалог", - підкреслив він.

Як пише агентство, Лавров "виглядав менш задоволеним" зустріччю, ніж генсек НАТО, і залишив журналістів без докладного коментаря. Глава МЗС РФ назвав недавній шпигунський скандал з агентом РФ в Норвегії "пропагандою" і пожартував про "норвезькому гостинність". Відзначимо, що Столтенберг - норвежець за національністю.

Читайте також: Столтенберг - Путіну про НАТО, Грузію та Україну: Не ваша справа

На саміті НАТО в липні 2018 року президент Петро Порошенко  заявив під час спільного зі Столтенбергом брифінгу, що в Конституції таким чином має бути закріплено прагнення України бути в Альянсі, щоб його неможливо було "відкликати".