RU

Наступне засідання суду над українцями в Лівії пройде 16 квітня

10.04.2012, 14:20
Наступне засідання суду над українцями в Лівії пройде 16 квітня - Фото
8454f8cb77ba7be126abb2f41db9a18f.jpg
Міністерство закордонних справ України розраховує, що у військовому суді Тріполі вдасться довести невинність українських громадян, які звинувачуються у сприянні режиму Муаммара Каддафі. Про це сказав сьогодні журналістам на брифінгу начальник відділу зі зв'язків з громадськістю МЗС Олег Волошин.

Волошин нагадав, що 4 квітня військовим судом Тріполі почалося слухання справи щодо українських громадян, яких звинувачують у сприянні режиму Муаммара Каддафі.

Волошин розповів, що в ході засідання адвокати заявляли два клопотання - про зміну запобіжного заходу для українських громадян, яке було відхилено, а також про перенесення розгляд справи на тиждень, щоб захист міг ознайомитися з матеріалами справи, яку суд задовольнив. Таким чином, наступне засідання призначено на 16 квітня.

"Для нас принципово важливо те, що ця справа нарешті переведено у правове русло. Це справжній суд, з адвокатами, прокурорами. Тобто сьогодні вже не можна говорити, що наші громадяни - заручники й що вони в полоні. Якщо починалося мало не з чуток про їх розстріл без суду і слідства відразу після їх арешту, то сьогодні це повноцінний суд, такий, який був би в будь-якій країні ", - сказав він.

Волошин підкреслив, що умови утримання громадян задовільні, вони мають можливість спілкуватися з родичами.

Він додав, що Україна сподівається, що в суді вдасться довести їх невинність. "Але факт залишається фактом, ніхто не заперечує, що вони дійсно прибули до Лівії влітку минулого року, під час військових дій в цій країні. Тут є спірні моменти, зокрема, щодо дотримання або недотримання міграційного законодавства Лівії. Питання - чому на той момент , коли ми близько тисячі громадян вивезли звідти, чому туди хтось поїхав додатково працювати, в нафтогазову галузь, яка практично на той момент стояла", - сказав він.

Волошин висловив надію, що в ході судового процесу буде аргументовано доведено, що ці люди не брали участі у військових діях. Він підкреслив, що паралельно ведуться переговори з лівійською стороною на дипломатичному рівні.

"У нас є підстави розраховувати, що лівійська влада, розуміючи всю делікатність цього питання, забезпечить дотримання всіх прав наших громадян в ході судового розгляду. І, якщо їх в результаті все-таки звинуватять, щоб це було жорстко аргументовано, і ні у кого не виникало сумнівів", - зазначив він.

На думку Волошина, сьогодні лівійська влада демонструє бажання розібратися в ситуації, зокрема, про це свідчить те, що двох із затриманих українців лівійська влада відпустила.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини