RU

Наші гроші: Діагноз дозволив Киві уникнути покарання за хабар

17.12.2019, 12:25
Наші гроші: Діагноз дозволив Киві уникнути покарання за хабар - Фото
Ілля Кива в масці Джокера (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook

Журналісти-розслідувачі стверджують, що в 2013 році нинішній депутат Ради від ОПЗЖ Ілля Кива уникнув покарання за хабар "в результаті пом'якшувальної обставини" - лікування в психдиспансері. Про це йдеться в сюжеті програми Наші гроші з Денисом Бігусом.

Злочин нібито відбувся в 2011 році, коли Кива був заступником начальника Управління захисту прав споживачів у Полтавській області, а в 2013-му Жовтневий райсуд Полтави визнав його винним. Незважаючи на тяжкість злочину, суд покарав Киву лише 10 000 грн штрафу й забороною обіймати посади держслужби на рік.

Читайте також: Кива пішов до Медведчука: Наші політичні погляди збігаються

Журналісти стверджують, що суд міг помилково визначити пом'якшувальні обставини: серед них він взяв до уваги, що Кива "знаходився на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психлікарні з діагнозом "наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом II групи, має хворобливий стан здоров'я внаслідок перенесених закритих ЧМТ".

Однак, як пишуть журналісти, лише 28 листопада в одному з інтерв'ю Кива розповів, що проблеми зі здоров'ям мав у 2011 році та іншого характеру - епілепсія. При цьому він повідомив, що напади припинилися то чи в 2012-му, чи то в 2013 році, після чого комісія визнала його здоровим. Якщо ці слова депутата відповідають дійсності, пишуть Наші гроші, суд не мав підстав пом'якшувати покарання за станом здоров'я в кінці 2013 року.

Суд повторно врахував його хвороби та інвалідність в серпні 2014 року, коли переглянув вирок і застосував до Киви амністію. Тоді Кива, за його словами, вже був здоровим. Сам він стверджує, що в 2011 році визнання з нього вибили шантажем.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини