Насіров скаржиться, вимагаючи вважати палату в Феофанії житлом

19.04.2017, 16:27
Насіров скаржиться, вимагаючи вважати палату в Феофанії житлом - Фото
Роман Насіров
Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру почати розслідування нібито незаконного проникнення співробітників Національного антикорупційного бюро в "житло" відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова - палату клінічної лікарні Феофанія, в якій він перебував 2 березня 2017 року. Про це йдеться в ухвалі суду від 10 квітня.

Згідно з текстом документа, 28 березня 2017 року Насіров звернувся в ГПУ з проханням відкрити провадження за фактом нібито скоєння детективами НАБУ кримінального правопорушення, а саме "незаконного проникнення в житло - палату", в якій перебував головний фіскал. Однак правоохоронці на прохання чиновника почати розслідування не відреагували.

Захист Насірова подав в суд скаргу на бездіяльність прокурорів, яку суд в результаті задовольнив, зобов'язавши уповноважених осіб Генпрокуратури відкрити кримінальне провадження. На думку судді, відомості із заяви відстороненого голови ДФС від 28 березня містять "об'єктивні дані, які дійсно свідчать про ознаки злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину)".

На думку юриста Центру протидії корупції Олени Щербан, яку цитує Українська правда, "захист хоче визнати Насірова постраждалим від дій НАБУ", що є "тактикою для походу в ЄСПЛ".

Як зазначає Щербан, Насіров "буде подавати слідчим ГПУ обов'язкові для розгляду клопотання і таким чином відволікати детективів НАБУ від дій, спрямованих на якнайшвидше розслідування його справи".

Читайте також: У НАБУ більше немає питань до Насірова: доказів достатньо

"Окремо хотілося б звернути увагу слідчих ГПУ та адвокатів, що вельми сумнівною видається постановка питання про кваліфікацію так званого злочину, а саме проникнення в житло, оскільки стаття 162 КК передбачає саме проникнення в житло або інше володіння особи. В даному випадку захиснику доведеться неабияк попітніти, щоб довести, що лікарняна палата Феофанії, в якій знаходився Насіров, містить ознаки житла", - підкреслила юрист.

2 березня главу ДФС затримали в лікарні Феофанія в ході проведення обшуку в рамках розслідування газової справи. Там же детективи НАБУ зачитали Насірову підозру.

7 березня Солом'янський райсуд Києва помістив чиновника під варту. 16 березня дружина Насірова внесла за нього 100 млн грн застави, після чого колишній головний фіскал вийшов на свободу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю