RU

Народні депутати відмовилися звітувати перед виборцями

21.04.2011, 13:00
Народні депутати відмовилися звітувати перед виборцями - Фото
5a743ffb2b0d768a035f4511b8a72e11.jpg

Народні депутати відмовилися звітувати перед виборцями

Верховна Рада відмовилася примушувати політичні партії і блоки щорічно звітувати за виконання передвиборчих програм. За проект змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" N1467 проголосували всього 30 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, проект встановлював, що парламентські партії (блоки) щорічно звітують за виконання партійної і передвиборчої програми. Звіти повинні були публікуватися у газетах "Голос України" і "Урядовий кур’єр".

Як зазначав у пояснювальній записці автор проекту Олег Зарубінський, в Україні істотно зросла роль партій в політичній системі - фактично вони "придбавають монополії не тільки на висунення кандидатів у народні депутати, але й - через формування законодавчої і виконавчої гілок влади, - беруть на себе відповідальність за проведення державної політики загалом".

"Однак відсутність належної уваги з боку законодавства до регулювання діяльності самих політичних партій призвела до того, що окремим із них, зокрема і парламентським, властивий ряд негативних моментів - як надмірний популізм, так і зневага власною політичною програмою (тобто інтересами виборців, які підтримали)", - пояснив він.

На думку О.Зарубінського, недотримання партіями і блоками їхніх політичних програм дезорієнтує виборця під час голосування і, таким чином, змушує його обирати ту чи іншу політичну силу, тобто народних депутатів - за другорядними ознаками.

О.Зарубінський розраховував, що реалізація його проекту посилить відповідальність політичних партій за реалізацію власних програм і передвиборчих обіцянок, а також посприяє зростанню політичної освіти - і рівня політичної культури українців.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини