RU

"Нарізка з вирваним контекстом". Брат Єрмака прокоментував плівки від Лероса

01.04.2020, 15:18
Денис Єрмак (скріншот відео Схеми)

Скандальні фрагменти на відео, де брат глави Офісу президента Денис Єрмак нібито "продає" держпосади, - це "вирваний контекст". Так вважає сам фігурант роликів, про що написав у Facebook.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За словами Дениса Єрмака, він обговорював зі співрозмовниками не посади, а "проекти", які потім мав намір відправити на розгляд органам влади через очолювану ним громадську організацію Українське бюро національного розвитку.

Далі коротко даємо пояснення Єрмака щодо кожного з відео і його інтерпретацію подій. Повний текст можна прочитати в його пості.

Читайте також: "Плівки Єрмака". Лерос каже, що посаду голови ОДА оцінювали в $2-3 млн

№1 20.08.2019. Єрмака вмовляли зустрітися з "бізнесменами з Одеси "для обговорення проекту реформи агропромислового комплексу. Кабмін відхилив проект - зустріч не відбулася.

№2 22.08.2019. З відео вирізали момент, де Єрмак назвав слабкою програму "дівчинки, яка хотіла очолити ТРК Україна і ВнешЭкспоЦентр". Фраза "перекинути на людей" значила відхилити програму.

№3 22.08.2019. Єрмак говорив, що, на його думку, глава РДА повинен бути військовим, оскільки там діє "спиртова мафія" - і звичайному чиновнику не впоратися. Пропозицію не розглянули.

№4 23.09.2019. Обговорення проекту інвестицій в авіабудування на $45 млн. Органи влада його не розглянули.

№5 16.09.2019. Прийшла людина і каже, що "коли сюди йшла, то думала, що питання вирішене". Єрмак запевняє, що перервав співрозмовника і почав "вивчати його резюме". Зустріч "не закінчилася конструктивно".

№6 30.09.2019. Єрмак говорить, що людина, яка пропонує програму оцифровки ДержГеоКадастру, повиненна йти за конкурсом. Конкурс людина програла, програму не прийняли

№7 28.08.2019. Без Єрмака обговорювали "якісь гроші".

№8 початок вересня 2019. Людина, яка пропонувала економічні реформи Тернопільській області, хотіла потрапити на прийом до голови ОП Андрія Єрмака. Проект не розглянули, людину не прийняли.

№9 початок вересня 2019. Обговорюють, що треба "збивати" закупівлі Кабміном камер на оцифровку землі, оскільки обладнання є з 2013 року і можна заощадити 286 млн гривень. Вдавалося "збити" закупівлю чотири рази.

№10 початок вересня 2019. "Провокація на злочин": людина говорить, що якісь люди пропонують $620 000 за зустріч з Єрмаком і призначення, а він умовляє працювати в законному полі через громадську організацію. У підсумку ні грошей, ні призначення.

№11 початок вересня. Без Єрмака обговорювали те, що йому "краще бути не в курсі якихось грошових справ".

  • 29 березня депутат Слуги народу Гео Лерос опублікував серію відео, на яких Денис Єрмак нібито обговорює кадрові призначення за гроші.
  • Андрій Єрмак відповів Леросу, що той перейшов червоні лінії, і пообіцяв звернутися в СБУ і ДБР, щоб перевірити записи і як вони опинилися у Лероса.
  • Пізніше Лерос опублікував нові відео і заявив, що попросив НАБУ перевірити можливу причетність Андрія Єрмака до кримінального злочину.
  • 30 березня САП відкрила кримінальну справу за фактом можливого корупційного злочину при призначенні на державні посади.
  • У той же день Лерос повідомив, що ДБР завело на нього кримінальну справу за чотирма статтями за заявою Єрмака. У ДБР цю інформацію підтвердили.

Читайте також: "Лерос - інструмент в руках прихильників дефолту". Онлайн-брифінг Єрмака - за хвилину

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини