RU

Нардепи заборонили собі голосувати за двох і блокувати трибуну

06.12.2012, 12:41
Нардепи заборонили собі голосувати за двох і блокувати трибуну - Фото
2c460767a6fc7c76ab66ae76f24ce2c6.jpg
Верховна Рада заборонила народним депутатам голосувати один за одного і блокувати парламентську трибуну. За відповідні зміни до регламенту Верховної Ради №11468-1, запропоновані депутатом-регіоналом Володимиром Макеєнком, проголосувало 338 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, документ вимагає, щоб кожен депутат письмово реєструвався перед кожним пленарним засіданням, а потім реєструвався в сесійній залі за допомогою електронної системи. Депутати голосують персонально, за допомогою електронної системи - таким чином, який робить неможливим голосування депутатів один за одного. Однак вимоги про введення сенсорної кнопки в законі немає.

Крім того, закон передбачає, що на пленарному засіданні "народний депутат не повинен перешкоджати розгляду питань порядку денного, у тому числі шляхом блокування трибуни, перешкоджання роботи головуючого на пленарному засіданні, а також перешкоджання голосуванню інших народних депутатів".

Більшість не підтримала проект опозиції, в якому не було пункту про заборону блокування трибуни та перешкоджання голосуванню інших депутатів, однак пропонувалося встановити, що депутат, який не зареєструвався письмово перед пленарним засіданням, не може бути зареєстрований за допомогою електронної системи і брати участь у пленарному засіданні (за - всього 113 карток від опозиції). У законі, запропонованому більшістю, такого положення немає. Хоча саме цей пункт - про те, що незареєстрований письмово депутат не може приймати закони, - міг би стати запобіжником від неперсонального голосування.

Нагадаємо, опозиція кілька разів проігнорувала підготовку до нової сесії Верховної Ради, вимагаючи від влади припинити порушувати Конституцію і голосувати чужими картками в сесійній залі парламенту. На думку опозиціонерів, Рада повинна прийняти чіткий і дієвий закон про заборону на подвійне голосування.

Досьє на Володимира Макеєнка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини