RU

Нардепи не налаштовані змінювати закон про вибори, - Литвин

03.09.2012, 13:54
Нардепи не налаштовані змінювати закон про вибори, - Литвин - Фото
Володимир Литвин
Закон про вибори народних депутатів залишиться без змін, внесення деяких правок можливо тільки в закон про відеоспостереження під час виборів. Про це сьогодні на брифінгу повідомив спікер Володимир Литвин.

Як передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ, Литвин пояснив, що серед депутатського корпусу домінує рішення не змінювати закон про вибори. "Якщо зараз втрутитися в цей закон, виникне багато проблем і взаємних політичних звинувачень. Ми досягли консенсусу, компромісу, і порушувати його не потрібно", - сказав він.

У той же час, Литвин зазначив, що є проекти внесення змін до закону, який стосується установки на виборчих дільницях відеокамер. "У цих законопроектах пропонується забезпечувати режим відеоспостереження не тільки в процесі голосування, але і в процесі підрахунку голосів. І пропонується механізм надання відповідної інформації за запитом суб'єктів виборчого процесу, правоохоронних органів, судових органів у тому випадку, якщо розглядається та чи інша заява", - пояснив голова Верховної Ради.

Литвин вважає, що і в цьому випадку можливі проблемні ситуації, - наприклад, якщо на якійсь виборчій дільниці з тієї чи іншої причини зникне світло. "Не зможе працювати камера відеоспостереження. Наприклад, погодні умови або якась людина вимкне світло - процес голосування проходить або не проходить? Мені здається, що відеоспостереження - це допоміжний інструмент для того щоб уникнути зловживання під час процедури голосування. Але голосування, очевидно, повинно проходити. З урахуванням цього, після розгляду комітетом двох цих законопроектів нам доведеться визначатися, приймати чи не приймати рішення із цього приводу. Але на сьогодні всі усвідомлюють, що не тільки процедура голосування, але і процедура підрахунку голосів, аж до підписів відповідного протоколу, повинна проходити в режимі відеоспостереження", - додав він.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада узаконила відеоспостереження на виборчих дільницях. 4 липня депутати проголосували за виділення ЦВК 993,6 млн.грн. для оснащення виборчих дільниць на майбутніх виборах системами відеоспостереження. Влада сподівається, що такі заходи дозволять краще забезпечити законність голосування. В опозиції вважають ініціативу спробою розтрати державних грошей в особливо великому розмірі.

Досьє на Володимира Литвина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини