RU

Нардепи запропонували ВР знизити заставу на виборах і розширити поняття підкупу

18.05.2020, 15:52
Нардепи запропонували ВР знизити заставу на виборах і розширити поняття підкупу - Фото
Ілюстративне фото: ЕРА

Верховній Раді пропонують знизити заставу для кандидатів у мери і посилити відповідальність за підкуп виборців. Про це йдеться в законопроекті №3485, текст якого є в розпорядженні  LIGA.net.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Проект змін до виборчого законодавства підготували, зокрема, перший заступник голови фракції Слуга народу Олександр Корнієнко, голова профільного комітету Андрій Клочко (СН) та співголова групи За майбутнє Тарас Батенко.

Законопроект передбачає зниження застави на місцевих виборах у мери і ради в чотири рази: на кожні 10 000 виборців кандидату треба буде платити одну мінімальну зарплату замість чотирьох, як це є сьогодні. Наприклад, якщо зараз застава для кандидата в столичні мери за чинним Виборчим кодексом становить понад 4 млн грн, то прийняття законопроекту дозволить знизити її до цифри в трохи більше 1 млн грн.

Також у проекті пропонується встановити представництво у виборчих комісіях депутатських груп Ради, якщо вони уклали угоду про співпрацю з однією партією. Зараз у Раді є дві депутатські групи - За майбутнє і Довіра. На думку громадянської мережі ОПОРА, ця пропозиція порушує стандарти створення комісій і "загрожує поширенню політичної корупції".

Додатково автори хочуть дозволити обласним організаціям партій висувати кандидатів на місцевих міських виборах і подавати кандидатури до складів виборчкомів замість міських і районних організацій, якщо останні відсутні у структурі партії.

"Це положення створює додаткові законодавчі передумови для централізації внутрішньопартійних процесів і відмови політичних партій від створення і розвитку місцевих організацій", - вважають в ОПОРІ.

Крім того, законопроект повинен змінити норми Кримінального кодексу, що встановлюють відповідальність за підкуп виборця. Якщо проект буде прийнято, то підкупом, серед іншого, буде вважатися передача виборцям і компаніям продуктів харчування, спиртних напоїв і тютюнових виробів.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • 6 квітня голова Слуги народу заявив, що місцеві вибори відбудуться в запланований термін.
  • 6 травня Корнієнко назвав приблизні терміни внесення змін до Виборчого кодексу: планується зниження порогу для партійних виборів, скорочення витрат на рекламу і технічні зміни порядку проведення виборів.

Читайте також: 23 обшуки: в Луганській області розслідують підкуп на виборах.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини