RU

Нардепи відмовилися захищати від міліції активістів "податкового Майдану"

16.03.2011, 15:20
Нардепи відмовилися захищати від міліції активістів
454fc334d02947a83e591f27e05d72ca.jpg

Нардепи відмовилися захищати від міліції активістів "податкового Майдану"

Верховна Рада відмовилася голосувати за припинення порушення посадовими особами правоохоронних органів конституційних прав учасників "податкового Майдану", які "були заарештовані або затримані після того, як вийшли на площу Незалежності у Києві" з метою захистити право на працю суб'єктів малого і середнього підприємництва. За відповідний проект постанови N7538, внесений народним депутатом Олегом Ляшком, сьогодні проголосували 119 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, за документ віддали голоси 67 бютовців, 45 депутатів від НУНС, 2 депутати від групи "Реформи заради майбутнього" і 5 позафракційних. Регіонали, комуністи і Блок Литвина за проект постанови не голосували.

Говорячи про рішення Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат від НУНС Володимир Стретович повідомив, що комітет рекомендує парламенту прийняти його загалом. "Приймаючи таке рішення, члени комітету керувалися тим, що в Україні наявна стійка тенденція політизації діяльності правоохоронних органів", - сказав він.

За словами В.Стретовича, не є одиничними факти, коли співробітники правоохоронних органів самі порушують права і свободи громадян.

У свою чергу, нунсівець В’ячеслав Кириленко звернув увагу на те, що співробітники правоохоронних органів не обмежилися арештом або затриманням ряду активістів "податкового Майдану". Народний депутат стверджує, що з тисячами підприємців проводять бесіди прямо на їхньому робочому місці або викликають їх на бесіди. "Це просто процедура залякування тих, хто захищає свою справу, свої робочі місця і, зрештою, відрахування до бюджету української держави", - наголосив він.

Спікер Володимир Литвин повідомив, що у тому випадку, якщо постанова не буде прийнята, він від імені Верховної Ради підпише звернення до Генпрокуратури і МВС з тим, щоб вони надали вичерпну інформацію з цього питання.

Нагадаємо, раніше сьогодні заступник Міністра внутрішніх справ Василь Фарінник на пленарному засіданні Верховної Ради заявив, що МВС до кінця березня розбереться із затриманими і учасниками, які притягуються до відповідальності податкового Майдану". За його словами, у листопаді минулого року були порушені три кримінальні справи, одна з них закрита через відсутність складу злочину. Справа про пошкодження автомобіля 17 грудня спрямована до суду за ст. 194 КК (умисне знищення або пошкодження майна). У провадженні слідчого управління Києва залишилася одна справа, за якою притягуються семеро людей. Під вартою перебуває одна людина.

Оподаткування: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини