RU

Нардепи відмовилися вводити систему персонального голосування

17.03.2011, 11:10
Нардепи відмовилися вводити систему персонального голосування - Фото
1a21b4f492b35a50522a11ccf0532b21.jpg

Нардепи відмовилися вводити систему персонального голосування
Верховна Рада відмовилася вводити систему голосування сенсорною кнопкою. За проект постанови про введення реєстрації народних депутатів України і фіксації результатів їхнього персонального голосування за допомогою сенсорної клавіші N8218 загалом проголосували 222 народні депутати з 226 необхідних: 10 регіоналів, 92 бютівця, 51 депутат від НУНС, 25 комуністів, 12 депутатів групи "Реформи заради майбутнього", 20 від Блоку Литвина і 12 позафракційних.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, пропозицію спікера Володимира Литвина прийняти проект постанови за основу підтримав 221 депутат.

Глава парламентського Комітету з питань регламенту і депутатської етики Володимир Макеєнко (ПР) перед голосуванням заявив, що члени комітету загалом підтримали ідею впорядкування персонального голосування народних депутатів, але водночас звернули увагу на те, що порядок роботи парламенту встановлюється Конституцією України і законами, а не постановами Верховної Ради.

"Тому, на думку комітету, які-небудь зміни процедури реєстрації народних депутатів та їхнє голосування на пленарному засіданні Верховної Ради можуть бути розглянуті тільки у контексті змін у Регламенті Верховної Ради України", - сказав він.

У свою чергу, екс-спікер Арсеній Яценюк зазначив, що, згідно із довідкою з бази даних законодавства, жодна система для голосування у Верховній Раді не вводилася прийняттям рішення парламенту. "Щоразу така система включалася розпорядженням глави Верховної Ради… Це було як при старій Конституції, так і при новій… Не треба голосувати. Пане Голове, дайте вказівку Апарату включити систему, і через 30 секунд в українському парламенті нарешті буде виконуватися Конституція", - наголосив він.

Однак це не вплинуло на результат голосування.

Запропонований до голосування документ передбачає впровадження модернізованої електронної системи підрахунку голосів, за якою реєстрація і голосування народного депутата на пленарних засіданнях буде здійснюватися за допомогою сенсорної клавіші.

Нагадаємо, раніше сьогодні В.Литвин поділився підозрами про те, що у народних депутатів немає бажання підтримувати проект постанови про введення нової системи голосування - сенсорною кнопкою. "Я бачу, що бажання приймати рішення немає", - сказав він.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов у понеділок заявляв, що регіонали підтримають проект про введення "сенсорної клавіші". "Ми працюємо над тим, щоб посилити нашу дисципліну, і більшість наших депутатів схиляється до того, що ми зобов'язані працювати на пленарних засіданнях у Верховній Раді. І Володимир Михайлович… Голова Верховної Ради має право підготувати відповідний проект постанови, ми його розглянемо, і я думаю, що у тій редакції, в якій ви його запропонували… Я думаю, що це абсолютно розумна редакція. Єдине - щоб система сама працювала… Ми думаємо, що фракція його підтримає", - сказав він.


Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини