RU

Наливайченко починає реформи в СБУ з візиту до Ради

17.03.2009, 08:27

У вівторок, 17 березня, голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко збирається представити у Верховній Раді законодавчі акти, необхідні для реформування СБУ. Ці документи, обіцяє глава відомства, відповідатимуть завданням, поставленим перед СБУ главою держави.

На своєму недавньому брифінгу В.Наливайченко запевнив, що Служба безпеки буде реформована до кінця 2009 року. "Президент чітко сказав, мені, принаймні, поставив таке завдання: до кінця року реформування служби згідно із затвердженою ним концепцією і програмою, тобто, "дорожня карта" буде завершена", - сказав глава відомства.

"Підтверджую: декадебізація. Наступне - серйозна робота із розсекречення, оприлюднення і вивчення всіх архівів каральних органів колишнього СРСР", - пояснив В.Наливайченко, додавши: завдання Президента стосовно розсекречення архівів КДБ СРСР за період з 1917 по 1991 роки буде виконане, і до цих документів буде забезпечено вільний доступ.

Водночас, вчора на погоджувальній раді лідерів депутатських фракцій було прийняте рішення заслухати звіт В.Наливайченка у парламенті у вівторок, 17 березня. Планується, що голова СБУ виступить перед депутатами з звітом "Про функціонування, кадрове забезпечення Служби безпеки України і управління майном, що забезпечує її діяльність".

Нагадаємо, 6 березня український парламент призначив В.Наливайченка головою Служби безпеки України. Водночас, ще вранці 6 березня народні депутати вимагали від Президента України звільнити В.Наливайченка і Валерія Хорошковського за порушення Конституції і законів України. Відповідний запит до Президента підтримали 293 народних депутати. Запит було направлено на "захист громадян від дій СБУ". Його автором виступив народний депутат від БЮТ Валерій Писаренко.

10 березня Президент України Віктор Ющенко представив керівному складу СБУ новопризначеного голову СБУ В.Наливайченка. "Він - відома людина у кабінетах СБУ багато років. Людина, здатна в рамках реформування СБУ принести зміни, яких ця служба вимагає... Це професійна, патріотична людина, яка за 2,5 роки разом з вами багато чого зробила", - сказав Президент.

Валентин Наливайченко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини