RU

Нагороди від Ющенка. Одіозні ордени знаходять героїв

22.01.2009, 15:53

Сьогодні Президент України Віктор Ющенко нагородить орденом "За заслуги" III ступеня українського бізнесмена Дмитра Фірташа, який у січні потрапив під приціл безжальної критики Юлії Тимошенко у контексті її боротьби з "Росукренерго".

Це далеко не перше нагородження, що викликає подив українського політикуму. В переліку людей, котрі отримали ордени і медалі від Президента України, значаться навіть політики, яких команда В.Ющенка свого часу активно звинувачувала у сепаратизмі.

Пропонуємо до Вашої уваги прізвища одіозних орденоносців, котрі отримали нагороди від Президента України.

Анатолій Близнюк, орден "За заслуги" II ступеня. Указ N1055/2008 "Про нагородження А.Близнюка орденом "За заслуги" Президент України Віктор Ющенко підписав 9 листопада 2008 року. Нагорода знайшла голову Донецької обласної ради "за вагомий особистий внесок в соціально-економічний і культурний розвиток Донецької області, багаторічну добросовісну працю", - йдеться в документі.

Потрібно відзначити, що в 2002-2005 роках А.Близнюк очолював Донецьку ОДА. У 2004 році політик брав участь у так званому "сепаратистському з'їзді" в Сєвєродонецьку, учасники якого ініціювали проведення референдумів про створення Південно-Східної автономії або переходу до федеративного устрою України. У листопаді 2004 року тоді ще кандидат на пост Президента В.Ющенко вимагав порушити кримінальні справи стосовно посадових осіб, що закликали до сепаратизму, у тому числі стосовно А.Близнюка.

Борис Колесніков, орден "За заслуги" ІІ ступеня. Нагороджений Президентом 27 грудня 2007 року "за внесок у соціально-економічний, науково-технічний і культурний розвиток України, досягнення у трудовій діяльності, багаторічну працю і з приводу річниці підтвердження Всеукраїнським референдум 1 грудня 1991 року Акту проголошення незалежності України".

Цікаво, що після президентських виборів-2004 і "помаранчевої революції" Б.Колесніков потрапив під приціл політичних опонентів, що прийшли до влади. У рамках реалізації передвиборного гасла "Бандитам - тюрми!" правоохоронні органи порушили проти нього кримінальну справу. Йому інкримінували заволодіння із застосуванням здирництва акцій фешенебельного донецького торгового центру "Білий лебідь". Кілька місяців політик просидів в СІЗО. Був звільнений у серпні 2005 року.

Михайло Потебенько, орден князя Ярослава Мудрого III ступеня. Відповідний Указ глава української держави підписав 17 лютого 2007 року. Колишнього Генерального прокурора України нагороджено за видатний особистий внесок у розвиток правової держави, зміцнення законності і правопорядку, багаторічну добросовісну працю і з нагоди 70-річчя з дня народження.

Нагородження спричинило обурення ряду політиків. Наприклад, лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко заявив, що це аморально. "Для мене було моральним шоком вручення ордена Потебенькові, який є символом беззаконня", - сказав Ю.Луценко.

Леонід Черновецький, орден Ярослава Мудрого V ступеня. Указ підписаний 19 серпня 2008 року, вже після перемоги Л.Черновецького на дострокових виборах Київського міського голови. Нагороду вручено "за значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток української держави" з нагоди 17-ї річниці Дня незалежності України.

Це нагородження було жорстко розкритиковане Блоком Юлії Тимошенко, який рішуче засудив "практику безвідповідальної і аморальної роздачі орденів, медалей і грамот", особливо в тому випадку, коли вищі державні нагороди вручають "різним пройдисвітам і відвертим авантюристам", і запропонував Президентові скасувати Указ про нагородження Л.Черновецького. На думку представників БЮТ, вручення ордена київському мерові - це знущання над здоровим глуздом і державною символікою.

Роман Шухевич, звання Героя України (посмертно). Звання було присвоєне головнокомандувачеві Української повстанської армії в 1942-1950 роках, генерал-хорунжому Президентом України В.Ющенком 15 жовтня 2007 року.

Лідер КПУ Петро Симоненко назвав Указ про присвоєння Р.Шухевичу звання Героя України "ганьбою і державним злочином".

Сергій Ківалов, ювілейна медаль і почесна грамота ЦВК. Щоправда, вручив цю нагороду не Президент, а голова ЦВК Володимир Шаповал - на честь 10-річчя Центрвиборчкому як незалежного держоргану, за істотний особистий внесок у дотримання конституційних прав громадян.

Сам С.Ківалов вважає, що нагороджений заслужено, і пообіцяв зберігати нагороди.

Найскандальніша історія в біографії С.Ківалова пов'язана з організацією і проведенням в 2004 році виборів Президента України, які внаслідок масштабних фальсифікацій закінчилися "помаранчевою революцією", позаплановим "переголосованием" другого туру і перемогою опозиційного кандидата Віктора Ющенка.

Віктор Ющенка: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини