Нагороди від Ющенка. Одіозні ордени знаходять героїв

22.01.2009, 15:53

Сьогодні Президент нагородить орденом "За заслуги" III ступеня бізнесмена Фірташа, який у січні потрапив під приціл безжальної критики Юлії Тимошенко. Це не перше нагородження, що викликає подив українського політикуму

Сьогодні Президент України Віктор Ющенко нагородить орденом "За заслуги" III ступеня українського бізнесмена Дмитра Фірташа, який у січні потрапив під приціл безжальної критики Юлії Тимошенко у контексті її боротьби з "Росукренерго".

Це далеко не перше нагородження, що викликає подив українського політикуму. В переліку людей, котрі отримали ордени і медалі від Президента України, значаться навіть політики, яких команда В.Ющенка свого часу активно звинувачувала у сепаратизмі.

Пропонуємо до Вашої уваги прізвища одіозних орденоносців, котрі отримали нагороди від Президента України.

Анатолій Близнюк, орден "За заслуги" II ступеня. Указ N1055/2008 "Про нагородження А.Близнюка орденом "За заслуги" Президент України Віктор Ющенко підписав 9 листопада 2008 року. Нагорода знайшла голову Донецької обласної ради "за вагомий особистий внесок в соціально-економічний і культурний розвиток Донецької області, багаторічну добросовісну працю", - йдеться в документі.

Потрібно відзначити, що в 2002-2005 роках А.Близнюк очолював Донецьку ОДА. У 2004 році політик брав участь у так званому "сепаратистському з'їзді" в Сєвєродонецьку, учасники якого ініціювали проведення референдумів про створення Південно-Східної автономії або переходу до федеративного устрою України. У листопаді 2004 року тоді ще кандидат на пост Президента В.Ющенко вимагав порушити кримінальні справи стосовно посадових осіб, що закликали до сепаратизму, у тому числі стосовно А.Близнюка.

Борис Колесніков, орден "За заслуги" ІІ ступеня. Нагороджений Президентом 27 грудня 2007 року "за внесок у соціально-економічний, науково-технічний і культурний розвиток України, досягнення у трудовій діяльності, багаторічну працю і з приводу річниці підтвердження Всеукраїнським референдум 1 грудня 1991 року Акту проголошення незалежності України".

Цікаво, що після президентських виборів-2004 і "помаранчевої революції" Б.Колесніков потрапив під приціл політичних опонентів, що прийшли до влади. У рамках реалізації передвиборного гасла "Бандитам - тюрми!" правоохоронні органи порушили проти нього кримінальну справу. Йому інкримінували заволодіння із застосуванням здирництва акцій фешенебельного донецького торгового центру "Білий лебідь". Кілька місяців політик просидів в СІЗО. Був звільнений у серпні 2005 року.

Михайло Потебенько, орден князя Ярослава Мудрого III ступеня. Відповідний Указ глава української держави підписав 17 лютого 2007 року. Колишнього Генерального прокурора України нагороджено за видатний особистий внесок у розвиток правової держави, зміцнення законності і правопорядку, багаторічну добросовісну працю і з нагоди 70-річчя з дня народження.

Нагородження спричинило обурення ряду політиків. Наприклад, лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко заявив, що це аморально. "Для мене було моральним шоком вручення ордена Потебенькові, який є символом беззаконня", - сказав Ю.Луценко.

Леонід Черновецький, орден Ярослава Мудрого V ступеня. Указ підписаний 19 серпня 2008 року, вже після перемоги Л.Черновецького на дострокових виборах Київського міського голови. Нагороду вручено "за значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток української держави" з нагоди 17-ї річниці Дня незалежності України.

Це нагородження було жорстко розкритиковане Блоком Юлії Тимошенко, який рішуче засудив "практику безвідповідальної і аморальної роздачі орденів, медалей і грамот", особливо в тому випадку, коли вищі державні нагороди вручають "різним пройдисвітам і відвертим авантюристам", і запропонував Президентові скасувати Указ про нагородження Л.Черновецького. На думку представників БЮТ, вручення ордена київському мерові - це знущання над здоровим глуздом і державною символікою.

Роман Шухевич, звання Героя України (посмертно). Звання було присвоєне головнокомандувачеві Української повстанської армії в 1942-1950 роках, генерал-хорунжому Президентом України В.Ющенком 15 жовтня 2007 року.

Лідер КПУ Петро Симоненко назвав Указ про присвоєння Р.Шухевичу звання Героя України "ганьбою і державним злочином".

Сергій Ківалов, ювілейна медаль і почесна грамота ЦВК. Щоправда, вручив цю нагороду не Президент, а голова ЦВК Володимир Шаповал - на честь 10-річчя Центрвиборчкому як незалежного держоргану, за істотний особистий внесок у дотримання конституційних прав громадян.

Сам С.Ківалов вважає, що нагороджений заслужено, і пообіцяв зберігати нагороди.

Найскандальніша історія в біографії С.Ківалова пов'язана з організацією і проведенням в 2004 році виборів Президента України, які внаслідок масштабних фальсифікацій закінчилися "помаранчевою революцією", позаплановим "переголосованием" другого туру і перемогою опозиційного кандидата Віктора Ющенка.

Віктор Ющенка: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами