RU

Нагірний Карабах. Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану – Кулеба

30.09.2020, 11:21
Нагірний Карабах. Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану – Кулеба - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: Валентин Огіренко/EPA)

Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану. Про це, кажучи про конфлікт у Нагірному Карабасі, заявив на брифінгу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, підтримка принципу територіальної цілісності є одним із наріжних каменів української зовнішньої політики.

"Ми підтримували і підтримуємо територіальну цілісність Азербайджану, як і Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність. Наша позиція залишається незмінною", заявив він.

Бої в НК красномовно показують, що по суті немає заморожених конфліктів, вони можуть вибухнути будь-якого моменту, вважає Кулеба. Такі конфлікти осередки нестабільності в Європі, заявив глава української дипломатії.

"Міжнародне співтовариство повинно відповідно ставитися до врегулювання. Не забувати (поки не стріляють і добре, давайте займатися чимось іншим), а послідовно, системно прикладати зусиль до врегулювання цих конфліктів", сказав дипломат.

За його словами, Україна веде переговори про ситуацію в Нагірному Карабасі з партнерами, щоб мати консолідовану позицію. Кулеба вже говорив телефоном із главою МЗС Азербайджану.

Глава МЗС також заявив, що Україна шкодує про ситуацію, оскільки "війна це завжди горе, жертви, руйнування". Він закликав не розпалювати емоції на Кавказі і працювати над припиненням кровопролиття.

ДОВІДКА. Невизнана "Нагірно-Карабаська республіка" знаходиться на південному заході Азербайджану: офіційний Баку вважає її окупованою територією. У 1994-му після шести років війни був підписаний бішкекський протокол, за яким Азербайджан, Вірменія і "НКР" домовилися про припинення вогню. На лінії зіткнення час від часу спалахують конфлікти.
  • 27 вересня Азербайджан почав військову операцію на лінії зіткнення в НК, пояснюючи це "контроперацією". З новою силою відновилися бойові дії, які час від часу спалахують після війни на початку 1990-х. Обидві сторони звинувачують одна одну в ескалації.
  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Вірменія напала на Азербайджан і вимагав піти з Карабаху.
  • З'являється інформація про те, що Туреччина набирає в Сирії бойовиків для підтримки Азербайджану в його конфлікті з Вірменією щодо Нагірного Карабаху.
  • 29 вересня глава МЗС Туреччини заявив, що його країна готова підтримати Азербайджан як за столом переговорів, так і на полі бою.

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини